niedziela, 31 grudnia 2017

Podsumowanie 2017 roku w Zawierciu

Żegnamy 2017 rok. Ostatnie 12 miesięcy przyniosło wiele interesujących tematów i spraw. Jak można podsumować mijający rok? Komentarz na dole.

Poniżej, w telegraficznym skrócie, przypominam najważniejsze artykuły z poszczególnych miesięcy. Z każdego miesiąca przedstawiam trzy najgorętsze tematy, które były najpopularniejsze na portalu. Czym żyło Zawiercie?

STYCZEŃ -

LUTY -

MARZEC -

KWIECIEŃ -

MAJ -

CZERWIEC -

LIPIEC -

SIERPIEŃ -

WRZESIEŃ -

PAŹDZIERNIK -

LISTOPAD -

GRUDZIEŃ -


Podsumowując ten rok, trzeba przyznać, że był on dość ciekawy. Ostatnie miesiące przeniosły wiele interesujących tematów. Nie obyło się bez wielu dyskusji, kontrowersji i konfliktów. Warto przypomnieć tu przecież strajki kobiet, strajk w Odlewni Żeliwa, czy też protest związany z sytuacją Huty Szkła w Zawierciu. Mijający rok to także sporo imprez i wydarzeń. Oprócz corocznych "Dni Zawiercia" i "Zawierciańskiej Majówki", które okazały się sukcesem, zorganizowano też wiele innych, mniejszych akcji plenerowych i nie tylko. Były też akcje charytatywne i społeczne, jak np. taniec dla Jana Pawła II, charytatywne maratony zumby, taniec w ramach One Billion Rising, a także akcje wsparcia dla Wiktorii Cymer czy Dawida Trepki. Zawiercie sporo razy ukazało się na telewizyjnych ekranach. To między innymi z powodu programów nagrywanych "na żywo" spod Szpitala Powiatowego, co nie do końca pokazało nas w dobrym świetle przed całą Polską. Były też jednak pozytywne akcenty, jak np. wejścia na żywo zawierciańskich harcerzy w czasie dnia Wszystkich Świętych na temat Akcji Znicz. Szczególnie w drugiej połowie roku nieco goręcej zrobiło na lokalnej scenie politycznej, a to zapewne z powodu zbliżających się wyborów samorządowych. Obserwowaliśmy liczne potyczki polityczne, kontrowersje na sesjach Rady Miasta i inne spory. 

Co przyniesie rok 2018? Sądzę, że będzie on jeszcze ciekawszy, chociażby z powodu wyborów samorządowych, ale i nie tylko. Pamiętajmy, że już w styczniu uchwalony zostanie budżet i wtedy dowiemy się, co jeszcze zmieni się w mieście. 

Dla mnie osobiście, nadchodzący rok będzie, jak myślę, pełen wyzwań. Na dobre rozpocznie się praca w Młodzieżowej Radzie Miasta, a także chcę coraz bardziej rozwijać działalność w portalu. Chciałbym zrealizować też kolejne odcinki programu "Zawiercie Rozmawia", który wystartował kilka dni temu. Mam głowę pełną pomysłów i mam nadzieję, że wspólnie z tymi świetnymi ludźmi którzy tu mieszkają, uda się je realizować.

Wszystkim Państwu życzę więc, aby 2018 rok był pozytywny i przyniósł wiele wspaniałych chwil. Życzę wszystkim spełnienia marzeń i wielu sukcesów w życiu osobistym jak i zawodowym. Wszystkiego dobrego!

Jakub Kosoń

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/