wtorek, 4 kwietnia 2017

Będą nowe sklepy przy Leśnej i Sienkiewicza w Zawierciu

TYLKO NA OTOZAWIERCIE.PL: Coraz bliżej jest budowa nowego obiektu handlowego w Zawierciu. Firma Dl Invest Group z Katowic przymierza się do rozpoczęcia prac. 


Pierwsze informacje na ten temat podałem we wrześniu 2016 na łamach portalu, kiedy to informowałem o zamiarach katowickiego inwestora. Nowe centrum handlowe w Zawierciu będzie znajdować się przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Sienkiewicza. Powstaną tam dwa budynki podzielone na części.

- Projektowany obiekt będzie miał około 4200 mkw i złożony będzie z zespołu połączonych ze sobą budynków handlowo - usługowych z lokalami przeznaczonymi pod wynajem. Najemcy obiektu to firmy zarówno znane na rynku krajowym zaliczane do sieci obuwniczych, kosmetycznych oraz m.in. artykułów RTV i AGD, ale również firmy lokalne, a przede wszystkim operator spożywczy dobrze znany na rynku zawierciańskim. - mówi w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Marta Kądziela z Dl Invest Group.  

Inwestor, czyli Dl Invest Group zbudował w województwie śląskim kilka podobnych obiektów takich jak np. Galeria Handlowa Siemianowice Śląskie czy też Center Point Katowice-Manhattan. W planach ma również utworzenie nowych centrów biurowych i logistycznych, a także handlowych m.in w Zawierciu i Czeladzi. W powstających obiektach dominują tacy najemcy jak CCC, Deichmann, Pepco, Kik i Rossmann.

Oprócz nowego centrum handlowego, firma ma zamiar zbudować pas do prawoskrętu z Sienkiewicza do Leśnej. Ponadto chce zbudować 30 miejsc parkingowych bezpośrednio na ul. Sienkiewicza. Łącznie z projektowanymi parkingami przy sklepach, miejsc postojowych będzie około 160. Dzięki tym inwestycjom, budowa centrum ma nie spowodować utrudnień w poruszaniu się po mieście.

- Projekt zagospodarowania i architektury obiektu został zakończony, prace budowlane rozpoczną się najszybciej jak to możliwe, po sfinalizowaniu czynności formalno-prawnych związanych z realizacją tego typu inwestycji. - dodaje Marta Kądziela. 

Jak przekazali mi pracownicy Starostwa Powiatowego, pozwolenie na budowę zostało już wydane. Początkowo firma chciała ruszyć z budową już wiosną 2017. Nie wiadomo, kiedy konkretnie na placu budowy pojawią się ciężkie maszyny, ale według zapowiedzi firmy ma to nastąpić na pewno jeszcze w tym roku. Czekamy na rezultaty.

17 komentarzy:

 1. "operator spożywczy dobrze znany na rynku zawierciańskim" - czyli "Społem" ???
  Szkoda, liczyłem na Kaufland. Społem ma jakiś dziwny monopol w centrum Zawiercia, inne firmy rozbijają się tu o jakiś mur.
  Z korzyścią dla "Społem", a ze stratą dla Zawiercian, którzy chcieli by może czasem jakiejś odmiany...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się! Jakiś Lidl by się przydał. Może jednak chodzi o virtu ;)

   Usuń
  2. No właśnie, w centrum nie ma NIC poza Społem ! Żaden wybór dla mieszkańców. A kolejnego Lidla budują na peryferiach miasta (Obrońców Poczty Gdańskiej) !

   Usuń
  3. Sam jesteś peryferia miasta

   Usuń
 2. Kto buduje jakieś centrum handlowe w takim i tak zakorkowanym miejscu,to jest kretynizm.Zróbcie miejsca parkingowe przy Starostwie bo tam nie ma gdzie stanąć,a dopiero wydajcie zezwolenia na takie inwestycje,chyba że znowu jakaś korupcja tym kieruje,jak Urzędzie Pracy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to teraz ilość stłuczek ładnie się zwiększy na tym skrzyżowaniu. Dla mnie tez nie trafiony pomysł z tym CH jak z pasażami na centrum zamiast mini parku.

   Usuń
  2. Miasto powinno się bezwzględnie zająć miejscami parkingowymi! Niektóre ulice przez parkujące na nich auta stały się ulicami jednokierunkowymi (jak np. ulica Nowowierzbowa). Nie mówiąc już o skandalu przy dworcu gdzie miejsca parkingowe sprzedaje firma z Myszkowa !

   Usuń
 3. Ciekawy pomysł, ale zobaczymy jak z wykonaniem😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Zniszczony teren na byle co zamiast kiedyś zgody na faktyczną galerię na terenie FOB

  OdpowiedzUsuń
 5. A mnie skojarzył się operator spożywczy Zygzak

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawi mnie jacy najemcy wynajmą lokale. CCC i Deichmann nie wiem czy byłyby dobrym pomysłem, tak samo Rossmann który już jeden jest i w zupełności wystarczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty chyba masz kolego sklep obuwniczy skoro jesteś taki przeciwny CCC i Daichmanowi... :) Przez takich są blokowane inwestycje w Zawierciu typu galeria od kilkunastu lat... Biznesmeni z ryneczku...

   Usuń
  2. Moim zdaniem CCC i Daichmann to dobry pomysł. Z kosmetycznych dobrym pomysłem byłaby drogeria Hebe albo Natura.

   Usuń
 7. Ta jasne taka tam będą sklepy jaki galeria na Wojska Polskiego a czemu miasto nie wybuduje jakiegoś fajnego parku rozrywki z aqla parkiem to by sie przydało ludzie by mieli trochę rozrywki a i miejsca pracy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie miasto ma budować takie rzeczy tylko inwestorzy. Miasto ma tylko dbać by inwestorzy byli. A z tym jest kiepsko, bardzo kiepsko. Czas na wymianę rządzących tym biednym miastem.

   Usuń
 8. Zawiercie potrzebuje tych inwestycji jak powietrza. Wstyd aby nawet sieciowki typu Mac nie bylo! To nie miasto tylko na dzien dzisiejszy wieksza wiocha. Sklepy,sklepiki,budki, wszystko i nic.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/