czwartek, 8 września 2016

Nowe sklepy i prawoskręt przy ulicy Sienkiewicza

Obecnie na centrum naszego miasta składa się właściwie tylko dworzec kolejowy wraz z fontanną i najbliższymi okolicami. Nie ma tutaj innych miejsc, gdzie można się udać. Zarówno jeśli chodzi o nieco większe zakupy i nie tylko. Czy to się wkrótce zmieni?


Przez to, że w centrum miasta znajdują się zakłady lub tereny poprzemysłowe, w tych okolicach jest wiele nieużytków. Takim przykładem jest na przykład teren po byłej "Zafamie". Od lat słyszymy o nowych planach co może znaleźć się w tym miejscu. Była mowa o supermarkecie, rynku, parku a tymczasem do dziś teren jest pusty. Podobnie jest z "Blaszanką". Ulica Leśna to jedna z największych ulic w Zawierciu, a oprócz urzędów nie znajduje się tutaj właściwie nic ciekawego. Tak samo jest z terenami Odlewni Żeliwa wzdłuż ul. Sienkiewicza. Z tym, że tutaj prawdopodobnie już wkrótce coś się zmieni.

Pojawił się nowy inwestor, firma Dl Invest Group z Katowic, która chce wybudować tutaj obiekt handlowy. Mowa o terenie przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Sienkiewicza, który kupiła od Odlewni Żeliwa. Według wstępnych planów, może znaleźć się tutaj market czy też sklepy z odzieżą. Podobne centra handlowe firma realizowała już w Katowicach, Częstochowie czy Rydułtowach. Pojawiły się tam takie marki jak np. Pepco, Kik, CCC, Stokrotka lub Neonet czy Media Expert. Nie są to może wielkie galerie handlowe, ale jak na Zawiercie to projekt wydaje się być dobrze przemyślany. Dzięki odpowiedniej wielkości obiektu, centrum handlowe nie spowoduje większych korków w Zawierciu. Inwestor złożył już odpowiednie dokumenty w starostwie i ma zamiar ruszyć z budową na wiosnę 2017. 

Oprócz tego, firma włączy się również w realizację inwestycji drogowej, która usprawni ruch samochodów w centrum. Planowana jest budowa pasa do prawoskrętu z Sienkiewicza do Leśnej i 30 nowych miejsc parkingowych. Prace związane z budową parkingu i pasa ruchu rozpoczną się prawdopodobnie już na jesieni.

 - Firma projektowa zwróciła się do Powiatowego Zarządu Dróg z wnioskiem o wydanie zezwolenia na zjazd z posesji na ul. Sienkiewicza i ul. Leśną. Analizując temat poprosiłem o rozważenie przez inwestora możliwości budowy parkingu przy ul. Sienkiewicza w miejscu, w którym firma zakładała wykonanie pasa zieleni oraz zaprojektowanie prawoskrętu z ul. Sienkiewicza na ul. Leśną, jako rozwiązania korzystniejszego. W wyniku wspólnych rozmów inwestor przyjął to rozwiązanie. Zadeklarował jednocześnie, że w połowie sfinansuje wykonanie parkingu, przekazując przy tym część swojej działki – wyjaśnia Henryk Goncerz, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. - Do powstania parkingu włączy się również Prezydent Zawiercia Witold Grim, który zadeklarował współudział w finansowaniu inwestycji. Temat braku parkingów w centrum miasta, szczególnie w okolicy urzędów od lat jest dyskutowany. Rozważane były różne możliwości, ale bezskutecznie. Teraz, gdy pojawiła się taka szansa, chcemy z niej skorzystać. Parking będzie służył petentom urzędów. Przewidziano utworzenie na nim 30 miejsc parkingowych - podkreśla dyrektor.

Według planów, kolejne 130 miejsc parkingowych przewidziane jest na działce bezpośrednio przy nowych sklepach. Zobaczcie projekt poniżej. Czy to centrum to dobry pomysł na zagospodarowanie tej działki w Zawierciu? Komentujcie.


na zdjęciu: centrum handlowe w Siemianowicach Śląskich.

13 komentarzy:

 1. Suuuper, kolejny klocek z sidingu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka "pipidówa" w Zawierciu nie przetrwa. Kolejny Intermarche. Jedyny plus tego, że coś będzie się działo a nie będzie teren stał ugorem. U nas potrzebna jest galeria z multikinem o ładnej architekturze żeby dodało to uroku miastu. Na razie to jest wiocha bo nic tutaj nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 3. byle co... szkoda kidy jakiś fajny fitness club?

  OdpowiedzUsuń
 4. pas do prawoskrętu to świetny pomysł! skończyłyby się jazdy po chodniku - oby nie skończyło się tylko na projekcie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nikomu nie potrzebne małe interki jakieś głupkowate prawoskręty czy tu nie chodzi przypadkiem o wyprowadzenie pieniędzy z kasy miasta nie ma większych problemów w tym Zawierciu innych potrzeb ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Może to i nie największa "galeria" byłaby ale się pytam po co kolejne g...., czy nie szkoda terenu? Po co byle jakie sklepy czy Zawiercie musi być jak wieś zabita dechami?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wstyd na na wsiach jest więcej sklepów niż w Zawierciu.

  OdpowiedzUsuń
 8. co chyba u ciebie w domu debilu

  OdpowiedzUsuń
 9. wam to nic się nie dogodzi nie musicie wcale obrazać mojego miasta jak wam nie pasuje to wyjećcie z stąd a nie marudzicie jak dzieci dwu letnie

  OdpowiedzUsuń
 10. wam to nic sie nie dogodzi jak wam nie pasi to wynocha z stad a nie marudzicie jak dwu letnie dzieci obrazajac moje miasto

  OdpowiedzUsuń
 11. Super! Pepco w Zawierciu! :) bardzo się cieszę!

  OdpowiedzUsuń
 12. super tylko zamiast intermarche może jakieś inne sklepy sinsay h&m itp

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/