środa, 19 lipca 2017

ZKM wycofuje się z kolejnych testów rozkładu jazdy i oznaczeń literowych

Po fali niezadowolenia ze strony mieszkańców, Zakład Komunikacji Miejskiej zabiera stanowisko. ZKM chce poprawić nowy rozkład jazdy i wprowadza zmiany.8 i 9 lipca odbyły się testy nowego rozkładu jazdy. Po ulicach Zawiercia i okolicznych miejscowości kursowały autobusy z oznaczeniami A, B, C itd. Nowy rozkład jazdy miał całkowicie na nowo zmienić funkcjonowanie komunikacji publicznej w mieście. Zapowiadane zmiany spotkały się jednak z ostrą krytyką mieszkańców. Zakład Komunikacji Miejskiej nie pozostał jednak bierny i odpowiada kolejnym działaniem. Jak informuje w piśmie przesłanym do mediów, zakład rezygnuje z oznaczeń literowych. Co więcej, ZKM zrezygnuje też z kolejnych testów rozkładu jazdy, które miały planowo odbyć się w weekend 22-23 lipca. W te dni autobusy będą kursować normalnie, ale przejazdy będą bezpłatne. Wprowadzenie nowego rozkładu jazdy przesunięto z dnia 1 sierpnia na 7 sierpnia.


ZKM koryguje też błędy dotyczące czasów przejazdów i niewłaściwego dostosowania wielkości autobusu do ilości podróżujących mieszkańców daną linią. Nowy rozkład nie pominie też osiedla Kosowska Niwa i ulicy Królowej Jadwigi, jak zakładał on w pierwotnej wersji. Autobusy będą też obsługiwały Borowe Pole w dwóch kierunkach. 

Teraz zakład przygotowuje poprawiony, nowy rozkład. Gdy zostanie on sfinalizowany, będzie przekazany do mieszkańców. Aktualny termin jego wprowadzenia to, jak wyżej, 7 sierpnia.

3 komentarze:

  1. ZKM powinien nawiązać współpracę z KZK-GOP. Stworzenie linii do Dąbrowy Górniczej drogą 796, która gdyby była konkurencyjna cenowo z PKP na pewno by na siebie zarobiła. Kolejnym problemem jest ŚKUP, którego nasze miasto nie ma! Bilet śląski również tu nie obowiązuje. Pani Prezes obudźmy się bo komunikacyjnie ZKM i powiat zawierciański po prostu zostaje w tyle za innymi otaczającymi przewoźnikami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś wygląda to jak "chybił-trafił", co chwile nowy pomysł, zmiana zdania, powrót do poprzednich wersji. Niekompetencja uwidoczniona mocno, niestety...

    OdpowiedzUsuń
  3. Dajcie spokój z tymi zmianami nie powinno się go wprowadzać ! jeden miesiąc próby a może dłużej ????

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/