niedziela, 7 maja 2017

Siatkarze z Zawiercia awansowali do Plus Ligi!

To z pewnością historyczne chwile dla całego Zawiercia. Aluron Virtu Warta Zawiercie po zażartym boju zapewniła sobie awans do Plus Ligi, czyli do najwyższej ligi w Polsce!


Sobotni, pierwszy mecz barażowy z AZS Częstochowa w Zawierciu przyniósł sporo emocji. Do ostatniej minuty spotkania nie było wiadomo, która drużyna zwycięży. Ostatecznie to Aluron Virtu okazał się lepszy, wygrywając 3:2 (25:27, 25:10, 21:25, 25:21, 15:11). Drugi mecz rozegrany w naszym mieście, a czwarty w całych barażach był już bardziej spokojny, choć nie pozbawiony sportowych wrażeń. Zawiercianie pokonali AZS 3:0 (25:21, 25:18, 25:12). 

W trakcie dwóch dni rozgrywek hala przy ulicy Blanowskiej 40 wypełniła się bo brzegi. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że zabrakło biletów dla chętnych. Mieszkańcy zgromadzeni na hali chętnie włączali się w doping, a przodował w tym klub kibica. 

Dla zawierciańskiego sportu szykują się wielkie emocje, ale i duże wyzwania. Już we wrześniu ruszy Plus Liga z udziałem Aluron Virtu Warty Zawiercie. Klub będzie musiał dobrze przygotować się do tego, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Zawiercianie będą mogli przyzwyczaić się też do częstych wizyt ekip transmisyjnych Polsatu. Z niecierpliwością czekamy na jesień. To właśnie wtedy będziemy mogli obserwować historię pisaną na naszych oczach. Pierwszy raz klub z Zawiercia doszedł tak wysoko!

Zobaczcie zdjęcia z soboty i niedzieli.


3 komentarze:

 1. Gratuluję i tak trzymajcie dalej.Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie należy się cieszyć, AZS Częstochowa złożyło odwołanie,
  że hala nie spełnia wymogów i że zgłoszono chęć grania o Plus ligę po regulaminowym terminie tj. po 30. 12.2016 r.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo super !!! i co dalej to juz nie bajki to pieniądze i kto je wyłozy miasto ?? sponsorzy juz pukają do kasy miasta o wsparcie i to potęzne !!!! ,moze teraz da się je ukryć, ale juz się o tym szepcze- ze przy wyborach ,a tak prosto mówiąc fajnie ze mamy dobrą siatkówkę ale miasta na to na dłuzszą metę nie stać ..zawodnicy transfery hala spełniająca warunki i kasa kasa kasa podołamy ? zeby to nie była kolejna krótka zachcianka naszego ,,sportowego,, prezydenta ,przeciez juz utrzymuje puste boiska czekając chyba na cud.miasto ma rózne potrzeby jednym z nich jest sport,ale tylko jednym ,a reszta ??

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/