środa, 18 stycznia 2017

Portet Kaczyńskiego, Piłsudskiego czy mural z logo Zawiercia - co powstanie na ścianie MOPS?

Trwają konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania wschodniej ściany budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu. Spłynęło kilkanaście propozycji od mieszkańców.


To już drugie takie konsultacje, które odnoszą się do kwestii wizerunku Zawiercia. Wcześniej, w wakacje 2016 Urząd Miasta prowadził głosowanie na zagospodarowanie skweru na ulicy Sikorskiego przy dworcu kolejowym. Wygrało wtedy podświetlane logo miasta. Teraz władze szukają pomysłu na mural na ścianie budynku MOPS przy ulicy Piłsudskiego.

Zawiercianie zgłosili łącznie 14 propozycji. Niektóre z nich mogą wydawać się kontrowersyjne. Pojawił się pomysł portretu Jarosława Kaczyńskiego na tle biało-czerwonej flagi z podpisem "Dla Ciebie, Polsko". Kolejną sugestią jest mural z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego z jego cytatem.  Jest też pomysł stworzenia muralu z "Dziewczynką z zapałkami", wizerunku jurajskich amonitów, husarza na koniu z flagą Polski czy też graffiti z kwiatami. Wśród zgłoszonych propozycji znajdujemy też mural z widokiem na dawne Zawiercie w stylizacji puzzli jako widokówka, mural 3D z odtworzoną architekturą dawnego Zawiercia np. kina „Stella”, a także kompozycję z hasłem "Zawiercie - blisko rodziny". Jest nawet propozycja umieszczenia nazw osiedli i sołectw miasta z ich starym nazewnictwem. Są też warianty powstania w tym miejscu elektronicznego telebimu, przeznaczenia ściany pod reklamy oraz wykonania logo Zawiercia.

O tym, który pomysł zostanie wcielony w życie zadecydują sami mieszkańcy. Od dzisiaj, 18 stycznia do wtorku 24 stycznia można oddawać głosy na swoje typy. Zrobić to można na platformie konsultacji Urzędu Miejskiego, pod tym linkiem. Każdy może oddać jeden głos.

Która propozycja jest Waszym zdaniem najlepsza?

6 komentarzy:

 1. ...żaden Marszałek, nawet na Kasztance, a już na pewno nie ta GNIDA co nas dzieli

  LOGO miasta

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba ktoś na głowę upadł z tym Kaczyńskim

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wszystkie pomysły zostały poddane pod głosowanie np. logo Zawiercia z facebooka na całą ścianę. Jeśli urzędnicy uznali propozycję jako "naruszające dobre imię miasta, instytucji miejskich lub innych osób" to po co to logo jest zamieszczone na oficjalnym profilu miasta na facebooku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wymyślajcie,podpowiadajcie - "Urzędnik" i tak zrobi jak mu będzie wygodnie.Przykładem może być LOGO przy dworcu - projekt okazał się tylko pomysłem,bo realizacja "po swojemu".Ciekawe,czy chociaż Ktoś podziękował Projektodawcy?...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ściana MOPSu powinna byc obłożona cegłą klinkierową.Budynek jest stary i ładny,a nowoczesnymi malunkami niech pokryją garaze albo bloki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w pełni z powyższą opinią. Budynek jest wpisany w rejestr zabytków (o czym nie informuje żadna tabliczka) i należy zachować jego charakter bez dodatkowych "ozdobników"

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/