piątek, 8 września 2017

Budują drugiego Lidla w Zawierciu

Na dobre ruszyła budowa nowego supermarketu sieci Lidl w Zawierciu. Robotnicy pojawili się na placu budowy pod koniec sierpnia.Nowy obiekt handlowy powstaje przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, naprzeciwko stacji paliw Circle K i centrum handlowego grupy Intermarche. Supermarket będzie znajdował się na działce między ulicami Żabią a Obrońców Poczty Gdańskiej. Wraz z nim powstanie parking na kilkadziesiąt samochodów.

Budowa rozpoczęła się wraz z końcem sierpnia. Jak dowiedział się OtoZawiercie.pl, prace budowlane mają potrwać około 5 miesięcy, czyli mają zakończyć się w grudniu 2017. Obecne trwają prace związane z wylewaniem fundamentów. W kolejnym etapie nastąpi murowanie.

Zgodnie z planem ekspansyjnym, Lidl Polska ma do końca roku zbudować kilkadziesiąt nowych sklepów w Polsce. W Europie istnieje około 10 tysięcy sklepów tej marki.
10 komentarzy:

 1. A co z Intermarche?

  OdpowiedzUsuń
 2. Super miejsce, wcale nie ma parenaście metrów dalej Biedronki, Netto a zaraz potem Tesco

  Szkoda gadać co się w tym Zawierciu ostatnio dzieje

  OdpowiedzUsuń
 3. a co z Intermarche? Pusta hala, kable z sufitu zwisają, wszystko "wymiecione", czyżby już całkowicie i na stałe się zlikwidował?

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrząc, na liczbę mieszkańców, to jeszcze brakuje przynajmniej 1 Biedronki i jednego Lidla (nie licząc tego co budują). Dziwię się, że nie powstają...
  Prawdopodobnie inwestycje ruszą dopiero wtedy, jak już będzie budowana obwodnica miasta Zawiercia, która pozwoli wybrać najlepsze położenia pod nowe dyskonty, jak i stacje paliw...

  OdpowiedzUsuń
 5. Gupotyzamiast tegopostaic nowe miejscapracy

  OdpowiedzUsuń
 6. myślę, że prezes "Społem" dobrze sie zna z prezydentem Zawiercia...

  OdpowiedzUsuń
 7. I znów zatrudnią ludzi na 3/4 etatu i wyzysk.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. AKURAT LIDL TO PLACI DOBRZE W POLSCE.

   Usuń
 8. Moze "dziennikarze" portalu otozawiercie zainteresują sie blizej co sie dzieje z terenem "Zafamy" kupionym kiedyś przez Kaufland? I jak to się stało że nie mogli tam postawić marketu? Kto z imienia i nazwiska podjął decyzję??? To by bylo ciekawe a nie kolejne nudne newsy o festynach czy dozynkach. Zreszta sami zobaczcie pod jakimi artykułami jest najwięcej komentarzy - czyli co mieszkańców najbardziej interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. A jak będzie przebiegał wjazd i wyjazd z Lidla? Czekam na szczegóły...

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/