poniedziałek, 19 czerwca 2017

Kiedy w zawierciańskim parku zostanie wyremontowany plac zabaw?

Czy najmłodsi mieszkańcy Zawiercia mogą liczyć na remont placu zabaw znajdującego się w Parku Miejskim im. A. Mickiewicza? Temat, choć poruszany od dawna, wciąż wydaje się odległy.


Prezydent Witold Grim na wielu spotkaniach z mieszkańcami zapowiadał gruntowny remont tego miejsca. Zawiercianie zarówno na spotkaniach jak i we wpisach w internecie zwracają uwagę na zły stan techniczny tego placu. Urządzenia są już stare i wykorzystane. Co więcej, część urządzeń zostało usuniętych już w ubiegłym roku, ponieważ były wysłużone i niebezpieczne. Pisałem o tym w tym artykule.

Plac w obecnej postaci istnieje już prawie dziesięć lat. Chociaż to centrum miasta to główny park w Zawierciu to nie może pochwalić się najlepszym miejscem do zabawy dla najmłodszych. Rodzice boją się o bezpieczeństwo swoich pociech. Zamiast twardej nawierzchni, na placu zabaw znajduje się żwir, przez co łatwo o upadek. Po remoncie pojawiłaby się nowa nawierzchnia poliuretanowa, jaką stosuje się przy budowie nowych placów zabaw w całym kraju. Miejsce stałoby się też atrakcyjniejsze, ponieważ pojawiłyby się nowe urządzenia. Witold Grim tą inwestycję określał mianem budowy "centralnego placu zabaw", czyli głównego miejsca do zabaw dla dzieci z naszego miasta.

Kiedy ta inwestycja w końcu dojdzie do skutku? Z informacji przekazanych przez Urząd wynika, że na pewno nie w tym roku.


- Ze względu na przedłużające się prace koncepcyjno-projektowe oraz biorąc pod uwagę czas trwania procedur przetargowych zdecydowano, by inwestycja została przesunięta na przyszły rok. Gdyby prace rozpoczęły się w tym roku, to zapewne zakończyłyby się późną jesienią, a to nie jest dobry czas na udostępnianie placu zabaw najmłodszym mieszkańcom miasta, stąd taka decyzja. - mówi w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl rzecznik zawierciańskiego magistratu, Łukasz Czop.

Poniżej można zobaczyć wstępny projekt placu zabaw.2 komentarze:

  1. a basen z prawdziwego zdarzenia kiedy ???

    OdpowiedzUsuń
  2. Hala dla Virtu i Tour de Pologne-to są priorytety zawierciańskich władz! Reszta niech czeka,może się doczeka.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/