środa, 10 sierpnia 2016

Z placu zabaw w parku znikają urządzenia

Dość nietypowa sytuacja w parku miejskim w Zawierciu. Czytelniczka poinformowała mnie ostatnio, że z placu zabaw zaczynają znikać urządzenia dla dzieci.

"Od jakiegoś czasu znikają z placu zabaw w parku miejskim urządzenia zabawowe: na pierwszy ogień poszła zjeżdżalnia dla maluchów, teraz zestaw zabawowy przy fontannie. Czy to jakaś renowacja?" - taki wpis pojawił się na profilu OtoZawiercie na facebooku. 

Sprawdziłem to na miejscu i faktycznie: z placu zabaw usunięto dwa zestawy urządzeń. Pozostała jedynie świeżo skopana ziemia i nic więcej. Plac zabaw wydaje się teraz pusty. Został jedynie jeden główny zestaw z rurą, huśtawki, koniki i karuzele. 

- Urządzenia zabawowe zostały zabrane z placu zabaw ze względu na ich stan techniczny w trosce o bezpieczeństwo dzieci ponieważ zostały zdewastowane. Na ich miejsce zostaną ustawione nowe w przyszłym roku - tłumaczy Iwona Wiklik, Inspektor Referatu Promocji i Komuniakcji Społecznej Urzędu Miejskiego.

Warto przy tej okazji dodać, że przecież od dawna plac zabaw sprawia wrażenie zużytego i zaniedbanego. Plac w obecnej postaci istnieje już prawie dziesięć lat. Chociaż to centrum miasta to główny park w Zawierciu to nie może pochwalić się najlepszym miejscem do zabawy dla najmłodszych. Internauci już nie raz zwracali na to uwagę. Tak samo i rodzice dzieci zapytani na miejscu wszyscy zgodnie mówią, że potrzebny jest kompleksowy remont placu zabaw. Jednak w najbliższym czasie Urząd Miejski nie planuje żadnej dużej inwestycji w parku miejskim. Na pytanie czy miasto przewiduje wkrótce jakiś remont Iwona Wiklik odpowiada tylko - Nie, jedynie w przypadku dewastacji, zniszczenia - co oczywiste urządzenia zostaną zabrane.
 10 komentarzy:

 1. Przydało by sie jeszcze wymienić te kamienie na piasek lub matę bezpieczną dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 2. Lato trwa przed nami jesień i zabawy w parku pytanie czy nie można urządzeń kupić na już? Park powinien być bogaty w tego typu sprzęty

  OdpowiedzUsuń
 3. Tez tak uważam bo moje dziecko bierze je do buzi

  OdpowiedzUsuń
 4. Urzytkowane bylo doslownie pare lat..i juz zmiana na bezpieczniejsz...co maja powiedziec dzieci ktore mieszkaja w kromolowie na blokach tam plac zabaw nie widzial remontu 25 lat..i to ma byc bezpieczny plac zabaw wstyt dla naszych władz.......

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się zamiast kamieni powinien być piasek lub pianka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lepiej inwestować w dziwne posągi czy rzeźby niż plac zabaw dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 7. Na ta inwestycje nie ma funduszy ale na inne bzdury sa. Jaka korzysc odniosly dzieci z tour de polonia w zawierciu? A to w tym roku byla najeazniejsza inwestycja, tak jak i skwerek przed dworcem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dokladnie zamiast kamieni pianka

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe, że nic nie wiadomo o remoncie placu zabaw w parku skoro na spotkaniu z mieszkańcami w czerwcu sam pan prezydent miasta mówił, że w przyszłym roku powstanie nowy plac zabaw już na piance ...

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/