niedziela, 19 listopada 2017

W Zawierciu powstała stacja ładowania samochodów elektrycznych

Wyjątkowa inwestycja w Zawierciu. Przy ul. 11 listopada powstała stacja ładowania samochodów elektrycznych. 
Tego jeszcze nie było. Stacja jest drugą taką w województwie. Do tej pory istniała taka tylko w Katowicach. Zawierciańska stacja znajduje się blisko ulicy, za budynkiem przychodni "Ultrasonografia", na terenie Zakładów Produkcyjnych B-D S.A. To właśnie ta firma zainwestowała w to przedsięwzięcie. Na czele spółki stoi dobrze znany w Zawierciu Witold Brodzik, który w rozmowie z OtoZawiercie.pl tłumaczył, dlaczego zdecydował się zbudować stację.


- Mam w sobie chęć dorównywania światu w nowych technologiach. Budowa stacji do ładowania samochodów elektrycznych to kolejny etap rozwoju w tym kierunku. Inwestycja skierowana jest do wszystkich właścicieli samochodów elektrycznych w Polsce. Gęstość rozmieszczenia tych urządzeń jest bardzo słaba jeśli chodzi o nasz kraj. Uważam, że rynek samochodów elektrycznych będzie się rozwijał dynamicznie bo to jest nasza przyszłość. Jestem zwolennikiem rozwoju tego typu energii i będę kontynuował moje działania dopóki starczy mi środków finansowych - mówił  Witold Brodzik, prezes zarządu Zakładów Produkcyjnych B-D.
Czas ładowania samochodu elektrycznego w ten sposób oscyluje w granicy jednej godziny. Stacja jest już gotowa do użytku, a w przyszłości pojawią się obok niej automaty z jedzeniem oraz miejsca do odpoczynku.  

Jak przekazali dla Portalu OtoZawiercie.pl przedstawiciele spółki, oficjalne otwarcie stacji nastąpi w dniu 22 listopada 2017. W ramach uroczystości przewidziano jazdę "najszybszym samochodem osobowym świata" - Teslą P-100d 700 KM

10 komentarzy:

 1. Tak dla samochodu jedynego w Zawierciu P. Brodzika TESLI :) Pewnie dostal jeszcze dotacje z Uni na wlasna prywatna stacje szybkiego ladowania !!

  OdpowiedzUsuń
 2. I jeszcze brakuje, że "czas ładowania...w ten sposób oscyluje w granicach jednej godziny"

  OdpowiedzUsuń
 3. Właścicielem Tesli w Zawierciu jest ktoś inny....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gówno prawda brodzik jeździ teslą... to sobie za sponsorował do ładowania, miliony za prąd z byłego urzędu pracy ciągnał to teraz go stać... a ludzie dalej jak zwierzęta traktuje.

   Usuń
  2. Bardzo bym chciał by Pan Brodzik wytoczył ci proces za pomówienie. I mam nadzieję, że tak się stanie, ot, dla przykładu i przestrogi dla innych którym wydaje się, że w internecie można wszystko!

   Usuń
 4. Dramatyzujecie, świetny krok ku przyszłości, silniki paliwowe to już niedługo przeżytek....

  OdpowiedzUsuń
 5. Brawo Zawiercie wreszczie idziemy do przodu tak być powinno swiat nie stoi w miejscu

  OdpowiedzUsuń
 6. Oczywiscie wlascicielem nie jest osoba prywatna ale firma tej ze osoby.

  OdpowiedzUsuń
 7. Samochody z napędem elektrycznym to najprawdopodobniej przyszłość motoryzacji. Niewątpliwą zaletą takich pojazdów jest to, że nie wytwarzają spalin, które zanieczyszczają atmosferę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Biorąc pod uwagę, że średnio podczas ładowania w trasie zużywam 10 kWh energii to koszt ładowania 35 zł jest bardzo wysoki.... 3,5 zł za 1 kWh...

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/