wtorek, 29 sierpnia 2017

Powstanie nowa fabryka w Zawierciu

Jak dowiedział się OtoZawiercie.pl, Miasto pozyskało nowego inwestora do Strefy Aktywności Gospodarczej. Dziś, 29 sierpnia podpisano akt notarialny sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Technologicznej.
We wtorek, 29 sierpnia prezydent Witold Grim podpisał akt notarialny, w związku z zakończeniem przetargu. Nowy inwestor nabył nieruchomość składającą się z 4 działek o łącznej powierzchni ponad 3,8 ha. Sprzedano je za kwotę ponad 1 600 000 złotych. Na tych działkach powstanie fabryka o powierzchni blisko 14 000 m2. 

- Inwestorem jest firma PDC Industrial Center 76, która należy do największego dewelopera powierzchni przemyslowych w Polsce. Inwestycja realizowana będzie w modelu BTS (Build To Suit) co oznacza, że deweloper wybuduje obiekt produkcyjny pod długoterminowy najem. Z informacji jakie posiadamy najemcą będzie również firma z kapitałem amerykańskim, która planuje rozpocząć produkcję już w II kwartale 2018 roku. Według deklaracji najemcy w pierwszym etapie zatrudnienie wyniesie około 100 osób, a docelowo będzie oscylować wokół 200 miejsc pracy. - przekazał Wojciech Dziąbek, dyrektor Agencji Rozwoju Zawiercia.

Nie wiadomo jeszcze, czy i ile pracowników zostanie przeniesionych z innej lokalizacji. W Zawierciu nowa fabryka powstanie przy ul. Technologicznej, w sąsiedztwie Zawierciańskiego Parku Przemysłowo Technologicznego i zakładu Grupy Virtu. 


Obecnie w SAG funkcjonują 4 firmy o łącznej powierzchni produkcyjno-magazynowej 33 tys. m2. Jeszcze w tym roku firma Virtu uruchomi produkcję, a kolejne 4 nowe firmy: Panattoni, Olmar, Biacolor Euro Serwis rozpoczną w 2017 roku swoje inwestycje. Na zakup kolejnych trzech działek czekają następni inwestorzy, którzy złożyli listy intencyjne. Jeszcze we wrześniu tego roku Miasto planuje rozstrzygnąć 2 przetargi. Na zakup działki czeka również firma planująca uruchomienie działalności na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w SAG - przetarg zaplanowano na I kwartał 2018 roku. Według zapowiedzi ze strony Agencji Rozwoju Zawiercia, do końca 2018 roku w SAG ma przybyć ok. 250-300 nowych miejsc pracy.


6 komentarzy:

 1. Patologia.... Cała Polska powinna być "specjalną strefą ekonomiczną"... Ale stop! Przecież wtedy urzędasy nie musiałyby wydawać "pozwoleń" na prowadzenie działalności w takiej strefie! ... A urzędasy lubią udzielać wszelkiego rodzaju "zezwolenia" - opłacają się!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla kogo będą te nowe miejsca pracy ?? W Virtu czy Aluronie pracują Ukraińcy za minimalną, a ludziom z Zawiercia mówi się " nie podoba się to może Pan zmienić pracę ". Żenujący jest układ, który był w tym mieście za czasów Pana Ryszarda i jest obecnie kontynuowany tylko sprytniej... Od lat mieszkańcy nie mogą się doprosić o normalną galerię, bo jest grupa pseudopatriotów, jak Pan Zamora którym na rękę taki stan rzeczy. Wmawiają oni głupoty ludziom, że małe sklepiki poupadają jeden po drugim. A co teraz na Marszałkowskiej nie upadają jeden po drugim choć nie ma galerii???

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak dzięki galerii będzie nam się lepiej żyło.Co za absurd.A co do Marszałkowskiej to kupcy doprowadzili do jej upadku kilkanascie lat temu.Jak jeszcze nie było żadnego marketu w Zawierciu. Natomiast jeżeli chodzi o miejsca pracy w Virtu czy w Arulonie to też się zastanawiam dla kogo.? Dla Ukraińców ? Bo zwalnia sie pracowników z Zawiercia by przyjść z Ukrainy.Jeżeli przedsiębiorstwa dostają jakieś przywileje to powinni też mieć obowiazki

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko jest pokręcone sklepikarze i małe punkciki usługowe żyły by własnym życiem ale problem tkwi w zbyt wysokich oplatach zusowskich wszyscy ktorzy z naszego powiatu biegną do ławy poselskiej myślą tylko o miejscu na liście profitach a nie o tym na czym ich poselstwo polega
  Dobrze nie jest i nie będzie jeśli bedziemy myśleć żeby sie nahapać

  OdpowiedzUsuń
 5. Na strefie powstanie Panatoni jeżeli wciskają takie kity że jest to firma produkcyjna to jest kłamstwo . Jest to potężny skład chińskich ciuchów porostu sortownia która rozdiela spedycyjnie na duże markety . Charówa za 2.500 po 12 godzin

  OdpowiedzUsuń
 6. Na strefie powstanie Panatoni jeżeli wciskają takie kity że jest to firma produkcyjna to jest kłamstwo . Jest to potężny skład chińskich ciuchów porostu sortownia która rozdiela spedycyjnie na duże markety . Charówa za 2.500 po 12 godzin

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/