niedziela, 15 stycznia 2017

25. Finał WOŚP 2017 w Zawierciu - zdjęcia

Za nami 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Zawierciu w ramach imprezy wydarzenia odbyły się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji i Miejskiego Ośrodka Kultury.

Od godziny 8 rano na ulice miasta wyszło prawie 90 wolontariuszy. Od godziny 10 w Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowano stoiska, zajęcia w pracowniach i pokazy. O 11 odbył się spektakl teatralny pt. Fabryka zabawek w wykonaniu aktorów z Prym Art z Rudy Śląskiej. Na obiektach OSiRu od rana organizowano gry i zabawy. Udostępniono lodowisko, krytą pływalnię, odbyły się turnieje, zawody i zabawy.

Popołudniu na hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Blanowskiej odbyły się koncerty trzech zespołów: Medicine Strings, Sycamore Tree i Toxyna. Można było wylicytować przedmioty na aukcjach. Na parkingu przed halą można było obejrzeć wystawy sprzętu wojskowego, sprzętu ratownictwa i wystawę zabytkowych motocykli. Całość zwieńczyło "światełko do nieba". Trzeba przyznać, że na koncerty i pokazy przy ulicy Blanowskiej przybyło niewielu zawiercian. Koncerty i licytacje zakończyły się już około 19. Czekamy na wyniki zbiórki pieniędzy z naszego miasta, która odzwierciedli siłę finału w Zawierciu.

- Na całą imprezę przeznaczamy 10 tysięcy złotych. WOŚP to wydarzenie, w którym główną rolę odgrywa zbiórka pieniędzy i wolontariat. Nie uważamy, by przeznaczanie z miejskiej kasy środków większych, niż te które zostaną zebrane do puszek było słuszne. - mówił jeszcze przed finałem rzecznik Urzędu Miasta, Łukasz Czop.

Jak można było usłyszeć podczas zawierciańskiego finału, mieszkańcy nie są do końca zadowoleni z imprezy. - W tym roku WOŚP w naszym mieście jest bardzo słaby. W porównaniu z poprzednimi latami jest mało koncertów i mało ludzi. Słyszałem, że zdecydowanie lepiej jest chociażby w Ogrodzieńcu - mówił zawiercianin, pan Michał, który przybył na halę przy ulicy Blanowskiej.

Zobaczcie zdjęcia.
10 komentarzy:

 1. To nie lepiej te 10 tys. przelać na WOSP ???
  Przecież miała to być impreza charytatywna.
  Ile zebrano z puszek ?

  OdpowiedzUsuń
 2. charytatywność charytatywnością ale liczy sie tez jakakolwiek zabawa dla mieszkańców. niedługo skończy się to tym , że wszyscy uciekną z tego miasta bo NIC sie tu nie bedzie dzialo ciekawego. Jakos inni potrafili sie zorganizowac!! !

  OdpowiedzUsuń
 3. tegoroczny WOSP w Zawierciu to dno dna! Nawet wśród organizatorów nie było czuć magii tego dnia... wszystko żeby tylko się odbyło! nie dziwie się, że frekwencja niska - skoro ciekawiej może być w domu przed telewizorem. Niedługo w tym mieście nic się nie będzie dziać oprócz wydarzeń sportowych...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja uwazam ze wszystko powinno sie odbywac na OSiRu przy lesnej bylo by wiecej ludzi bo jest posorodku , a impteza w tym roku to dno

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/