wtorek, 27 czerwca 2017

Spółdzielnia zbuduje nowe pawilony w Zawierciu

Rozpoczyna się nowa inwestycja w centrum miasta. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zawiercie" wybuduje przy ul. Wschodniej nowe budynki handlowe.


Od kilku dni teren przy ulicy Wschodniej jest ogrodzony. Mieszkańcy zastanawiają się, co powstanie w tym miejscu, mając na uwadze budowę nowego kościoła na sąsiednim terenie. Nowa świątynia parafii św. Jana Pawła II w Zawierciu, powstaje już kolejny rok, a w ostatnim czasie pracownicy znów powrócili na plac budowy. Zawiercianie zastanawiają się, czy nowe pawilony nie będą kolidować z powstającym kościołem. Taki komentarz pojawił się też na łamach portalu. 

Jak odpowiada prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Zawiercie" Stanisław Sokół w rozmowie z OtoZawiercie.pl, nowe obiekty będą wpasowywały się w otoczenie w przeciwieństwie do kiosków, które znajdowały się tu jeszcze kilka miesięcy temu.

- Budynki będą miały ładny, estetyczny wygląd, który będzie komponował się do nowego kościoła. Nie będą to budynki przypominające pawilony przy ul. Sikorskiego. Ich styl będzie całkiem inny. Ponadto, pomiędzy budynkami wykonamy drogę dojazdową do kościoła - tłumaczy Stanisław Sokół.

W ramach inwestycji powstaną trzy, jednokondygnacyjne budynki. W każdym z nich znajdą się po dwa lokale. Stanisław Sokół z rozmowie z OtoZawiercie.pl mówi, że wszystkie lokale są już zarezerwowane. Powstaną tu najprawdopodobniej sklepy spożywcze i punkty usługowe. 

Budowa właśnie się rozpoczyna. Według planów, ma się zakończyć do końca 2017 roku. To jednak nie wszystko jeśli chodzi o inwestycje realizowane w tym miejscu przez spółdzielnię. Niedługo ruszy też budowa ośmiu nowych garaży, które będą znajdować się niedaleko nowych obiektów, w sąsiedztwie tych już istniejących.
63 komentarze:

 1. Z jakiej racji spółdzielnia budować będzie drogę do kościoła, nie dość że powstanie kolejny kościół to jeszcze im k... drogę budują.

  OdpowiedzUsuń
 2. bezsens; sklep przy sklepie, trzeba trochę pomyśleć ale widocznie to boli..

  OdpowiedzUsuń
 3. Żeby te pawilony nawet ze złota były to jest to i będzie ogromny absurd architektoniczny. To jest tak, jakby wybudować np. blok mieszkalny przed zawierciańska bazyliką. A co, przecież jest miejsce. Opracuje się projekt i będzie blok w stylu neogotyckim, który świetnie wpisze się w otoczenie bazyliki. Jednym słowem budowa tych pawilonów przed frontem nowobudowanego kościoła to jeden wielki absurd. No ale przecież nikt tutaj nie kieruje się estetyką przestrzeni publicznej. Za jakiś czas odejdzie prezes Sokół, proboszcza Cyparskiego przeniosą na inną parafię a my mieszkańcy osiedla pozostaniemy z tym architektonicznym koszmarem. Takie rzeczy tylko w Zawierciu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To po jaki ciul było budować kościół w środku osiedla zamiast boiska dla dzieci? To jest absurd, a nie budynki!!!

   Usuń
 4. Za to że ks Cyparski do tego dopuścił to powinni na proboszcza dać kogoś innego i tyle w temacie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co ks.Cyparski ma do pozwalania lub nie na terenach nie będących własnością kościoła?

   Usuń
  2. A to, że mógł zwrócić się do spółdzielni o wykupienie całości terenu a nie tylko o ten kawałek na wejście do kościoła, który spółdzielnia mu sprzedała

   Usuń
  3. Po co-wybudowałby tam drugi kościół? Nie lepiej poprzestać na małym? Wszak zachłanność jest grzechem.

   Usuń
  4. Po to żeby zagospodarować teren zielenią i po to żeby nie było dziadostwa i bałaganu

   Usuń
  5. Jak ludzie nie będą robić dziadostwa i bałaganu,to go nie będzie. A zagospodarować teren zielenią i dbać potem o nią też nikt nie broni.Społeczne podejście i troskę o osiedle się okaże...

   Usuń
  6. Cóż każdy ma swoje zdanie, poglądy i gusta. I ma do tego pełne prawo. Najlepszy przykład dbałości o otoczenie i estetykę osiedla mamy przy zapleczu pawilonów przy ul. Sikorskiego.

   Usuń
  7. A to już "zasługa" sklepikarzy z galerii a nie spółdzielni.

   Usuń
  8. Galerii? To ten pawilon to galeria jest? Ha Ha Ha...

   Usuń
  9. Galeria na miarę miasta. Po co większa? I tak połowa pusta stoi!

   Usuń
  10. No właśnie - "i tak połowa pusta stoi" - to w jakim celu budować nieopodal nowe pawilony przed kościołem? Jaki w tym sens?

   Usuń
  11. Taki w tym sens ze kościół zastawią i go widać nie będzie

   Usuń
 5. to miasto ładnieje tylko dzięki spółdzielni ,jak przy wschodniej były drewniane pawilonowe rudery nie przeszkadzało ? ,a jak zawiercianie mają kasę chcą ją wydać i budować w Zawierciu komu to przeszkadza ? piep..ony grajdoł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ owszem, że przeszkadzało. Tyle, że przed kościołem powinien być jedynie parking a nie żadne kioski czy pawilony

   Usuń
  2. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Byle z pożytkiem dla ludzi było.

   Usuń
  3. Niestety przeszkadza pod względem estetyki oraz funkcjonalności architektonicznej oraz koliduje z funkcją budowli sakralnej. To wszystko wydaje się oczywiste pod warunkiem, że jest się praktykującym katolikiem.

   Usuń
  4. A w jaki sposób te pawiloniki będą przeszkadzać w modlitwie praktykującym katolikom???

   Usuń
  5. Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba rozumieć granicę pomiędzy sacrum a profanum. Życząc takiego zrozumienia oraz poczucia estetyki serdecznie pozdrawiam. (polecam również poczytać ewangelię o tym jak Jezus wygnał kupców ze świątyni).

   Usuń
  6. Owszem,ZE świątyni. A opłaty za sakramenty i posługi kapłańskie to jeszcze sacrum czy już profanum? I jak się to ma do nauki Ojca Św.Franciszka? Oj,daleko zaszliśmy w tej dyskusji. A nawiasem,modląc się w kościele nie myślę o tym,co jest przed kościołem tylko skupiam się na istocie modlitwy.

   Usuń
  7. Możecie sobie pisać i dyskutować a ksiądz z prezesem się z Was śmieją bo mają gdzieś Was i to co sobie myślicie. I tak robili, robią i będą robić co im się podoba. W tym wszystkim liczy się tylko KASA a nie żadna estetyka osiedla, sacrum, profanum czy nauczanie Franciszka.

   Usuń
  8. ŚWIĘTA PRAWDA! I najlepsze że obaj za nasze pieniadze.

   Usuń
  9. I dla tego że się z ludzmi w ogóle nie liczą to i prezes i proboszcz powinni odejść jeden na emeryture a drugi gdzie indziej ale na pewno nie na stanowisko proboszcza

   Usuń
  10. Proboszcza to już dawno powinni przenieść bo ludzi nie szanuje i zachowuje się tak jakby wszystkie rozumy pozjadał

   Usuń
  11. "modląc się w kościele nie myślę o tym,co jest przed kościołem tylko skupiam się na istocie modlitwy" - a gdyby wysypisko śmieci zrobili to też by było ok? Parodia.

   Usuń
 6. A komu potrzebne pawilony? Jeszcze tam na Sikorskiego dużo do wynajęcia jest. No a też nie było gdzie budować tylko przed kościołem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na termomodernizacje i dziurawe chodniki to pieniążków nie ma ,bo podobno ludzie nie płacą czynszów a na sklepiki panów ze spółdzielni to bez problemów już są,oj prezesik na stare lata się zabezpiecza,po co te sklepy jak bloki parszywie wyglądają,a no tak stara śpiewka,że to inwestor prywatny,dobre to jest.

  OdpowiedzUsuń
 8. Możemy komentować, wygłaszać soje argumenty a prezes z księdzem i tak się już na pewno wcześniej dogadali. Przecież ogólnie wiadomo że oni się wzajemnie popierają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na pewno. Ostatnio ks sie bawil w Bidzie z laska.

   Usuń
  2. A może to kościół jest inwestorem? Nie zdziwiłoby mnie to.

   Usuń
  3. No i Bóg to widział i Bida się zjarała ....

   Usuń
 9. co by nie napisac i tak sa tacy co wiedzą lepiej ,opluć zniszczyć obgadać szukać haki by dokopać i aby to mnie nie dotyczyło.. cóz takie czasy ,odpowiedzialność za słowa kłamliwe słowa niczym nie poparte NADCHODZI nie będziemy sie mogli ukryć w sieci ..cholera a tu niedługo wybory a nie mozna będzie opluwać ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Już Pan Prezes Spółdzielni nam zafundował pawilony na Sikorskiego, a zaraz za nimi śmietnisko i smród na pół osiedla. Śmieci fruwają po całym osiedlu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto przypomnieć ze obiecali posadzić 333 drzewa w miejsce wyciętych 33. Ciekawe czy posadzili i gdzie? Moze tym sie ktoś (redaktor portalu) zainteresuje???

   Usuń
  2. Jak na razie to spółdzielnia wystąpiła o zezwolenie na wycięcie kolejnych 30 drzew przy ul.Dmowskiego i Spacerowej.Ciekawe co się dzieje z pozyskanym drewnem?

   Usuń
  3. No właśnie - może tym tematem zainteresuje się redakcja portalu ?

   Usuń
  4. Ciekawe które konkretnie drzewa przy Dmowskiego chcą wycinać?

   Usuń
 11. Z tych komentarzy wnoszę , że rozwalające się budy pod kościołem Wam nie przeszkadzały , ale nowe , estetyczne pawilony już tak ?! Wywróciło się niektórym w głowach, lepszy swój syf niż coś nowego, ładnego...Dobrze , że miasto nic nie robi przynajmniej nie naraża się na durne komentarze. Jak spółdzielnia pójdzie w ślady miasta to dopiero będziemy mieć "postęp" w tył !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikomu nie przeszkadza to, że spółdzielnia buduje pawilony. Niech buduje ale nie w tej lokalizacji.

   Usuń
 12. Na budowe drogi do kosciola to spoldzielnia ma pieniadze ale jak klatke schodowa trzeba pomalowac w bloku to niestety nie ma. Ciekawe to jest bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 13. za komuny w zawierciu byly dwa koscioly a dziesiec fabryk i bylo o.k a teraz odwrotnie i jest zle

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy panu Prezesowi nie przyszło na myśl że przed rozpoczęciem inwestycji należy spytać o zdanie mieszkańców osiedla? Wszak to z ich pieniędzy pe3nsję bierze.

  OdpowiedzUsuń
 15. A ja mam pomysl zeby sie spoldzielnia z parafia dogadala i zrobili jeszcze te budki pawilony czy jak tam zwal jeszcze od drugiej strony. Nie trzeba bedzie kramow na odpust rozstawiac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciparski się cieszy, bo będzie miał blisko do sklepu po flaszkę!

   Usuń
 16. Czytam te komentarze i najlepszy jest ten ze jedno drugiemu nie przeszkadza byle z pozytkiem dla ludzi bylo. Calkiem sie trzeba zgodzic z tym. Pierwszy pawilon powinien byc z pieczywem zeby mozna bylo buleczki kupic, a w drugim miesny i wedliny zeby do buleczki cos bylo. No bo w kosciele zglodniec mozna jak dlugo jest. Poza tym jeszcze sklep z bielizna powinni zrobic bo to pozyteczne dla ludzi i bielizna kazdemu potrzebna no a na pewno powinien byc monopolowy bo to blisko by bylo i z blokow i z plebanii. No a ulica ta co ja spoldzielnia wybuduje powinna miec nazwe prezesa Sokola. I wtedy bedzie git.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pawilony będą w kolorystyce:żółć,fiolet i buraczek? Czy w tej spółdzielni jest jakiś plastyk?!

   Usuń
  2. Plastyk? A po co? O kolorach na pewno decyduje sam prezes.

   Usuń
 17. I tym sposobem piękna osiedlowa "łączka",służąca dzieciom jako boisko i miejsce zabaw,przestała istnieć,bo nawet i na tej namiastce mini-boiska,którą łaskawie zostawiono dając plac pod kościół,staną teraz garaże.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, już nie mówiąc o tym, że jak jest pogrzeb w kościele to wszystkie parkingi są zajęte przez ludzi, którzy przyjeżdżają na mszę, a lokatorzy nie mają gdzie postawić auta, bo kościółek im się zachciało budować, ale ktoś zapomniał o miejscach parkingowych dla wiernych!!!

   Usuń
 18. Kościół, kioski, a teraz garaże - może jeszcze da się na tym placu coś "upchnąć"? Bezmyślność ludzka nie ma granic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wytną jeszcze parę drzewek i cóś wymyślą. Możliwości są nieograniczone.

   Usuń
 19. A te kioski budowane są zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego czy to taka samowolka budowlana spółdzielni?

  OdpowiedzUsuń
 20. Proponuję żeby parafia nazywała się nie Jana Pawła II tylko Parafia za budami

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak już skończą budowę to na pewno będzie Cyparski święcił a potem będzie impreza z prezesem w Relaxie

  OdpowiedzUsuń
 22. Za tego księdza powinien wziąć się episkopat.Jest bardzo chamskim człowiekiem żądając od ludzi pieniędzy. Sam wydaje je na swoje przyjemności. Dobra rada dla tych którzy płacą mu np za pogrzeb, chrzest itp. żądanie potwierdzenia kwoty ofiary jaką przekazuję ie na kościół, bo on taki kwiatek wrzuca do kosza a za "żadaną"kwotę baluje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to prawda i swoim zachowaniem przynosi wstyd parafii

   Usuń
 23. Stanisław Sokół mówił że wszystkie lokale są już zarezerwowane - a teraz mamy maj 2018 i jak już te nieszczęsne budki ukończono to pisze na nich do wynajęcia - to jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
 24. Jest czerwiec 2018r. - kioski, które wybudowano przed wejściem do kościoła dalej stoją puste. Czy zatem to nie prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie Stanisław Sokół miał rację podejmując decyzję o ich budowie, czy rację mieli parafianie, którzy twierdzili, że budowa ta nie ma sensu?

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/