środa, 20 grudnia 2017

Pomoc dla 15-letniego Dawida Trepki z Zawiercia

Organizowana jest pomoc dla Dawida Trepki z Zawiercia, który uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.
15-latek jak się niedawno okazało, choruje na kardiomiopatię przerostową. Wszystko zaczęło się od wrześniowego, charytatywnego Biegu po Serce Jurajskiego Zbója zorganizowanego w parku miejskim. Dawid po przebiegnięciu kilkusetmetrowego okrążenia upadł i stracił przytomność. Przy tej okazji złamał nos, jednak jak się później okazało, chłopak zasłabł przez kardiomiopatię przerostową. To zaburzenia rytmu serca, które mogą doprowadzić do tzw. nagłego zgonu sercowego. Utrata przytomności podczas biegu była pierwszym niepokojącym sygnałem - jednak zazwyczaj pierwszym objawem tego rodzaju zaburzeń, jest tragiczne w skutkach zatrzymanie krążenia.

Aby zdrowie Dawida Trepki było bezpieczne, musi mieć wszczepiony kardiowerter-defibrylator (S-ICD). Lekarze w szpitalu w Zabrzu uznali, że ten rodzaj aparatu będzie dla najlepszy, najbezpieczniejszy i najmniej inwazyjny. Zakwalifikowali nastolatka do zabiegu jego implantacji, niestety urządzenie jest bardzo drogie, droższe od klasycznych aparatów i Narodowy Fundusz Zdrowia nie wyraził zgody na jego sfinansowanie ani zabieg wszczepienia S-ICD Dawidowi. Jedyne urządzenie, jakie lekarze w Polsce mogą zaproponować Dawidowi, to klasyczny aparat, a to wiąże się z operacją na otwartym sercu.


Koszt aparatu S-ICD i procedury jego implantacji w niemieckiej klinice to prawie 85 tysięcy złotych. To cena, która pozwoli na wszczepienie nowoczesnego urządzenia, które w sytuacji zagrożenia, będzie mogło ocalić życie Dawida. Organizowana jest zbiórka pieniędzy. Pomóc można wpłacając pieniądze na stronie fundacji, do której należy Dawid, lub wysyłając SMS pod numer 72365 o treści S8108.

Wciąż zgłaszają się kolejni chętni do pomocy. 23 grudnia od 10:00 do 13:00 w Studiu Freedom Dance Academy przy ul. Daszyńskiego 55 odbędzie się impreza pn. "Tańczymy dla Dawida". Wstęp to 15 zł wrzucone do puszki, a więcej szczegółów można uzyskać tutaj.

Być może wkrótce odbędą się kolejne akcje wsparcia. Dawid w styczniu pojedzie na konsultacje i wtedy dowiemy się więcej o szczegółach zabiegu. Chociaż wyżej opisana zbiórka kończy się za kilka dni, zostanie ona przedłużona.


5 komentarzy:

 1. Wystarczy zrezygnować z petard z Urzędu Miasta w sylwestra i Dawid będzie mógł żyć dalej. Dopiszcie z czego jeszcze Prezydent Grim może zrezygnować i takie oświadczenie Jakubie możesz zanieść na sekretariat . Zobaczymy jaka będzie reakcja . Ja już przekazałem ile mogłem przelewem na fundację , czekamy na kolejnych darczyńców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram!

   Usuń
  2. Można też zrezygnować z dotowania przez miasto np. prywatnego klubu sportowego Aluron. I co ty na to? Pomagasz to pomagaj, chwała ci za to, ale polityki do tego nie dorabiaj bo to jest po prostu chamskie i niegodne. W Zawierciu jest na pewno wielu ludzi dobrej woli, zorganizuj koncert charytatywny, a nie wyciągaj rękę po nieswoje. Powodzenia i przede wszystkim zdrowia Dawidowi życzę.

   Usuń
  3. Jebać Aluron

   Usuń
 2. jakim ćwokiem trzeba być, żeby mieszać takie sprawy; obyście głąby nigdy o tym się nie przekonali

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/