sobota, 16 grudnia 2017

Coraz więcej sklepów przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu

Duże zmiany i coraz więcej nowości w rejonie ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu. W tamtych okolicach ciągle rozwija się branża handlowa.
Przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej znajduje się targowisko miejskie, które od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W każdy czwartek i w każdą niedzielę w tamte miasta okolice napływają setki, a nawet tysiące mieszkańców całego powiatu na zakupy. Ponadto znajduje się tam centrum handlowe Grupy Muszkieterów oraz markety Biedronka czy Media Expert, a kilkaset metrów dalej sklep Tesco. To właśnie lokalizacja tzw. "giełdy" i supermarketów ma duży wpływ na obrót handlu w tym miejscu. Dlatego też inwestorzy decydują się budować przy ulicy nowe obiekty. Ich zdaniem, potencjał handlowy w tej okolicy ciągle jest na wysokim poziomie.

Tak twierdzili już w 2014 przedstawiciele firmy Netto, która zdecydowała się zbudować kolejny supermarket przy tej ulicy. Mówili wtedy o tym, że rynek wciąż nie jest nasycony. Market funkcjonuje już kolejny rok, a na parkingu wciąż widać sporo samochodów. Netto to był jednak tylko początek do powstania kolejnych sklepów. Wysoki potencjał handlowy rejonu ul. Obrońców Poczty Gdańskiej potwierdzają wciąż jednak kolejni inwestorzy.

Na początku tego roku, bezpośrednio obok targowiska miejskiego, zakończono budowę lokalu, gdzie powstał market Powermat z narzędziami i elektromechaniką. Następnie, po kilku miesiącach, na działce obok rozpoczęto budowę marketu Lidl. 

Robotnicy pojawili się na placu budowy pod koniec sierpnia 2017. Chociaż początkowo budowa nowego Lidla miała zakończyć się jeszcze w grudniu tego roku, wiadomo, że nieco się przedłuży. To przez warunki atmosferyczne i poślizg na budowie Firma Lidl nie podaje jeszcze konkretnej daty otwarcia, ale wiadomo, że nastąpi to najprawdopodobniej jeszcze w pierwszym kwartale 2018. Niedawno umieszczono banery informujące o naborze pracowników do nowego Lidla. Aplikować można przez stronę internetową firmy.

Kolejny nowy obiekt to pawilony handlowe, których budowa rozpoczęła się kilka tygodni temu. Powstają naprzeciwko sklepu Netto. W pawilonach znajdzie się kilka lokali handlowych lub usługowych. Nie wiadomo, kto jest inwestorem i co konkretnie tam powstanie. Inwestorem jest lokalna firma, której nazwy nie udało się ustalić. Wiadomo, że obiekt zaprojektowało to samo studio projektowe "gww99", które zrealizowało projekt pawilonów przy ul. Sikorskiego w Zawierciu.

Rozbudowuje się również pawilon Domax, czyli market z produktami wykończeniowymi i budowlanymi. Obiekt zostanie powiększony. 

Pod wielkim znakiem zapytania stoją natomiast dalsze losy supermarketu Intermarche. Chociaż całe centrum handlowe nadal funkcjonuje, a sklep Bricomarche nawet niedawno szukał nowych pracowników, Intermarche jest zamknięte już od kilku miesięcy. Najpierw mówiło się, że sklep przechodzi gruntowną modernizację. Takie oficjalne informacje przekazywali przedstawiciele Grupy Muszkieterów. Teraz jednak można zauważyć ogłoszenia na kartkach "Sklep zamknięty do odwołania". W miejsce wejścia i wyjścia ze sklepu rozłożono stoisko ze świątecznymi ozdobami. Co ciekawe, na oficjalnej stronie z mapy sklepów zniknął sklep w Zawierciu. Trudno powiedzieć, jakie będą jego dalsze losy. Być może sklep powróci za kilka miesięcy w nowej odsłonie po remoncie. Niektóre z plotek mówią o tym, że centrum zostanie rozbudowane na działce obok, która należy do tego samego właściciela. Inne informacje mówią jednak, że w miejsce Intermarche powstanie nowy, całkiem inny sklep. Która z wersji okaże się prawdziwa? Prawdopodobnie dowiemy się tego na początku 2018 roku.


4 komentarze:

 1. Intermarche? Nowy sklep ? Prawda jest taka że ta buda zwana pawilonem handlowym wygląda fatalnie i najlepiej by było ją po prostu zaorać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawia mnie jedna rzecz, czy miejsca parkowania przy Lidlu, będą na starych zasadach, czy nowych... Od 1 stycznia 2018 miejsca postojowe mają być szersze o 20 cm... Czy to dotyczy nowych inwestycji, które dostaną pozwolenie po 1 stycznia, czy wszystkie inwestycje....

  Jednak, jak na takie miasto pod względem liczebności 2 Lidle (w tym budowany), 2 Biedronki, 1 Tesco i Netto... to o wiele za mało...

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że ciągle nie ma porządnego sklepu typu Auchan. Wystarczyłby jeden za te wszystkie małe g....!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie brakuje kauflanda

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/