czwartek, 19 października 2017

Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Zawierciu

Władze Zawiercia dopięły swego - będzie podwyżka cen za wywóz śmieci. Dziś, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta ponownie poddano pod głosowanie projekt zmian. 


W wyniku dzisiejszego głosowania, opłata za śmieci wzrośnie z 10 na 12 złotych, a w przypadku odpadów niesegregowanych wyniesie 24 złote.

O planach podwyżki tej opłaty zrobiło się głośno już kilka tygodni temu, przed wrześniową sesją.  Konieczność zmiany argumentowano niewystarczającą ilością środków otrzymywanych od mieszkańców, potrzebnych na sfinansowanie postępowań przetargowych na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających w gminie. Jednak plany władz pokrzyżowali radni, którzy we wrześniu byli przeciw zmianom. 

Temat powrócił, ponieważ zwołano dzisiejszą nadzwyczajną sesję Rady Miasta, aby raz jeszcze spróbować przegłosować zmiany. Tuż przed głosowaniem, radny Michał Myszkowski, podobnie jak poprzednio, złożył wniosek o głosowanie jawne. Następnie głos zabrał Prezydent Zawiercia.

- Musicie państwo pamiętać, że jeśli nie przegłosujemy tych zmian, z budżetem będzie ciężko. Potem przyjdziecie i będziecie chcieli, aby realizować kolejne inwestycje, na które wtedy nie będzie już pieniędzy. Miasto utrzymuje się podatków i to naturalna kolej rzeczy. Uważam, że ta podwyżka nie jest bardzo drastyczna, chociażby w porównaniu z innymi gminami - stwierdził Witold Grim.


Następnie przystąpiono do głosowania. Przeciwko podwyżce byli: Grzegorz Kwiecień, Paweł Kaziród, Ewa Paluchowska, Małgorzata Benc, Michał Myszkowski, Edyta Grzebieluch, Grzegorz Przybysz, Paweł Radosz i Jerzy Gębala. Za podwyżka opowiedzieli się: Zbigniew Wojtaszczyk, Michał Szota, Leopold Stawarz, Tomasz Pacia, Wiesław Kulawiak, Barbara Kozioł, Edmund Kłósek, Mariusz Golenia, Paweł Domagała, Jarosław Chłosta i Wacław Gębarski. Wstrzymał się Damian Świderski, a nieobecna była Ewa Mićka.

13 komentarzy:

 1. nie ma pieniędzy ale na Langa jest 300 tyś co sezon porażka !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. I strzeli sobie w kolana .... Odwolanie Konarskiego po aby przeglosowac podwyzke smieci brawo brawo. Ja na was juz wprzyszlym roku nie bede glosowal i bede namawial innych !!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Płać za śmieci a w Zawierciu brud ,ulice nie są w ogóle sprzatane!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak to podwyżka za co przecież my płacimy wiecej za śmieci niż w innych miastach co za baanda więcej nie zagłosuje na was o nie

  OdpowiedzUsuń
 5. Co za idiota twierdzi, że 2 zł co miesiąc od osoby to nic. Jak doda się to do wszystkich innych podwyżek na osobę, które co trochę człowiek dostaje, a to za czynsz, a to za prąd, za wodę, gaz, podatek od nieruchomości, wieczyste użytkowanie to uzbiera się spora sumka. No ale oczywiście nie dla takiego kogoś jak Witold Grim, bo zawartość naszych portfeli znacznie się różni. Może dla odmiany coś poszło by w dół a nie w górę?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ręce opadają !!! Oby ten rok do nowych wyborów szybko minął, wstyd panie, panowie radni. Może śmieci powinniśmy wyrzucać na stadion, który do niczego się nie nadaje jak tylko do festynów, będzie taniej i wreszcie wykorzysta się coś co od lat stoi i straszy.

  OdpowiedzUsuń
 7. podłość naszych radnych nie zna granic..najpierw głosowali przeciw brawo, potem list z zarzutami ciekawy !!! ,a za dwa dni śmieci w górę i to jeszcze więcej niż proponowane było w pierwszej odsłonie było z 15 zł na 18 zł teraz 24 złote

  OdpowiedzUsuń
 8. no i mamy machlojko-wą PODWYŻKĘ .brawo RADNI wybrani rękami spółdzielców.Mieszkacie w zasobach spółdzielni nic a to nic jej mieszkańcom nie załatwiacie !!! załatwiliście za to swoich wyborców znaczną podwyżką brawo !!! RADNY DOMAGAŁA ,PACIA ,WOJTASZCZYK,GĘBARSKI wkrótce wybory gdyby się spółdzielcom chciało

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że większość z nas nie wybierze jeszcze raz tak samo - RZĄDZĄCYCH. 1 zł czy 2 zł to dla rodzin, które są liczne, a zarabiają grosze to jest naprawdę dużo. Prawda jest taka, że jak zarabiają krocie, mają miejsca pracy - gdzie jest cieplutko itd to nie ważne jest co pomyślą przeciętni zwykli mieszkańcy.NIESTETY.

  OdpowiedzUsuń
 10. no i widać jakich mamy radnych 2 dni sesja po sesji i juz inaczej myslą .walić wyborców

  OdpowiedzUsuń
 11. jestem spóldzielcą mieszka mi się niezle ,przez lata nie widziałem ani nie czytałem by Radni jakielkolwiek maści zafundowali coś mieszkańcom spółdzielni, ładują pieniądze wszędzie-- aby dalej od osiedli spółdzielczych, nawięcej w te osiedla które namniej wnoszą do kasy miasta ,np. stary rynek,? Bzów no ale tam rozszalała radna Basieńka, radny wódz przewodniczący ..interes goni interes a zaiteresowani dowiadują się o decyzjach z mediów ,podobno były konsultacje ? ,jesli tak to walę do spóldzielni z pretensjami ze milczą .pewnie pokornie przyjeli ustalenia ,rozliczymy ich na walnych ,a Was na wyborach

  OdpowiedzUsuń
 12. Spółdzielcy bez szaleństw przeciez to wasi mieszkańcy z NAWU !!! załatwili tę podwyzkę ,PO sojusznik prezydenta był przeciw ,ale zakręcili tematem !!! ,piewsza sesja na nie , prezydent dostaje list z zarzutami a za dni sesja nadzwyczajna i uchwała jest ok..główny oponent nie przyszła ,reszta udaje wariata ze listu nie ma

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/