niedziela, 5 marca 2017

Miasto chce zbudować nowe obiekty sportowe

Jakie plany ma Zawiercie w kwestii rozwoju bazy sportowej? Jak się okazuje, miasto planuje kilka ważnych inwestycji sportowych. 


W tym roku władze miasta chcą wyremontować basen w Gimnazjum nr 1 przy ulicy 11 listopada oraz wybudować nowe boiska przy Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Filaretów w Kromołowie. Na te cele w budżecie miasta zapisano odpowiednio 750 i 800 tysięcy złotych.

- Wskazane inwestycje ujęte są budżecie miasta. Będziemy starać się o pozyskanie środków na współfinansowanie tych przedsięwzięć z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tej chwili trudno jest podać konkretny termin rozpoczęcia prac. Zazwyczaj jest tak, że inwestycje dotyczące oświaty prowadzone są w okresie letnim, by harmonogram realizacji zadania w możliwie krótkim czasie nakładał się na zajęcia szkolne. - wyjaśnia rzecznik Urzędu Miejskiego Łukasz Czop.

Na temat pozostałych inwestycji sportowych planowanych na najbliższe lata, wypowiedział się ostatnio prezydent Witold Grim w trakcie Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki.

- Mamy plan rozwoju bazy sportowej. Są to plany długofalowe. Po pierwsze inwestujemy w basen przy Gimnazjum nr 1 i nowe boiska w Kromołowie. Po drugie musimy zaspokoić potrzeby młodzieży trenującej w zawierciańskich klubach. Dochodzi bowiem do sytuacji, gdy dzieci są dowożone do obiektów sportowych w ościennych gminach. Dzieje się tak, ponieważ w naszych miejskich obiektach nie możemy ich pomieścić. - mówił prezydent.

- Chcemy zadaszyć boisko przy Szkole Podstawowej nr 4 i stworzyć nową treningową halę na około 100 miejsc. Wstępnie rozmawiałem już z projektantami. Hala wykonana byłaby z gazobloczków, a istniejąca nawierzchnia boiska byłaby wymieniona. Nie są to duże koszty, ale za wcześnie na konkretne kwoty, bo na razie Wydział Inwestycji i Projektów nad tym pracuje. Mówiąc o tym przedsięwzięciu myślę o przyszłorocznym budżecie. - stwierdził Witold Grim.

Jak dowiedział się OtoZawiercie.pl, nowa hala przy SP4 byłaby wielofunkcyjna. Powstałaby w zamian za planowaną od dłuższego czasu halę do tenisa i squasha, o której również słyszeliśmy ze strony władz. Budowa takiej hali została przesunięta na kolejne lata, a zamiast niej w tym roku wyremontowany zostanie basen przy "jedynce".
- Kolejnym ważnym obiektem jest basen otwarty. Inwestycję szacujemy na 10 milionów. Prace remontowe potrwałyby 3 lata. Istniejąca niecka zostałaby podzielona na dwie części: basen pływacki i basen dla dzieci. W tej kwocie oprócz basenu planowany jest budynek wielofunkcyjny, gdzie byłaby siłownia, sale do ćwiczeń i sauna. Następnym zadaniem, które należałoby zrealizować to boisko na terenie byłego klubu "Włókniarz". Mamy więc te kilka zadań na uwadze. Teraz musimy zastanowić się w jakiej kolejności planować te inwestycje. Musimy o tym dyskutować wspólnie. - powiedział prezydent.


Co sądzicie o planach miasta? Popieracie słuszność budowy tych obiektów? Które inwestycje powinny być priorytetowe dla miasta, a które mogą poczekać? Komentujcie.
9 komentarzy:

 1. PROSZĘ o chodnik na ulicy karlińskiej bo dzieci do szkoły chodzą drogą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo jak kawałek ulicy Łosnickiej pozostający wciąż bez jakże potrzebnego kawałka chodnika, ulica która do wspomnianej szkoły również prowadzi, szkoły jak również klubu piłkarskiego, gdzie młodzież trenuje. Dzieci i młodzież wciąż chodzi drogą. Pewnie będzie tak do momentu aż dojdzie do tragedii a władze wtedy się obudzą, że ten kawałek mógł komuś uratować życie

   Usuń
  2. Czekamy na chodnik przy ul.Grunwaldzkiej(m-dzy Wschodnią a Spacerową). Chorzy,do mieszczącej się tam przychodni,maszerują środkiem jezdni!Chyba że władze miejskie zakwalifikowały ten odc. ulicy jako obiekt sportowy do trenowania uskoków przed samochodami i slalomu m-dzy kałużami.A zimą to już jest wielobój o przetrwanie.

   Usuń
 2. Była obiecana siłownia pod chmurką na ul. Sienkiewicza i na razie nic się nie dzieje boisko stoi brudne i zaniedbane i my mieszkańcy musimy na to patrzeć chyba już o nas zapomniano a jeszcze w tym roku był p.Prezydent oglądał i obiecał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 400 metó dalej mają państwo siłownię na ul. Sikorskiego :)

   Usuń
 3. Zawiercie-miasto przyjazne sportowcom...i tylko sportowcom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lepiej byście pomyśleli o budowie fajnego Aquaparku w naszym mieście

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawi mnie kto podsuwa takie fantastyczne pomysły i czym kierują się urzędnicy przy wyborze danych opcji. Wkpncu chyba wydzial sportu w tym urzedzie funkcjonuje. Zawiercie od dawna prosi się o jakąś bazę sportowa. Budowanie boisk przy szkołach to tylko kropla w morzu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można dać chleba to trzeba dać igrzyska? Niech się gawiedź cieszy!

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/