środa, 15 marca 2017

Urząd Miejski kupił działkę w centrum

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Miasto Zawiercie zakupiło działkę w centrum miasta, znajdującą się obok Szkoły Podstawowej nr 4 i Przedszkola nr 3. Są już konkretne plany na jej zagospodarowanie.


Teren, o którym mowa ma powierzchnię wynoszącą około 0,3 ha. Niezabudowany pas ciągnie się od osiedla wieżowców w centrum do ulicy Sądowej. Dotychczas właścicielem terenu była spółka Tauron Ciepło. Wcześniej znajdowały się tam garaże. Dwa lata temu prowadziła tam prace związane z remontem instalacji i właśnie wtedy garaże zostały zdemontowane. Od kilkunastu miesięcy teren jest pusty i niewykorzystywany. Co więcej, po opadach deszczu trudno tamtędy przejść lub przejechać, ponieważ nie ma tam twardej nawierzchni.

10 marca prezydent Witold Grim zakupił tą działkę, korzystając z prawa pierwokupu. Podpisano już akt notarialny. Miasto chce w tym miejscu zbudować drogę dojazdową i nowe parkingi. Szacuje się, że powstanie ich kilkadziesiąt. W tym roku powstanie dokumentacja projektowa, a prace budowlane mogą ruszyć w 2018 roku. 

Dzięki temu ma poprawić się sytuacja związana z ilością parkingów w centrum miasta. Obecnie wciąż trwa modernizacja parkingów i dróg przy wieżowcach na ul. Wyszyńskiego, realizowana przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Zawiercie". Ponadto, zawierciański magistrat zapowiada, że za około rok lub dwa ruszą prace remontowe na ulicy Dmowskiego. Tam też ma powstać od kilkunastu do kilkudziesięciu nowych miejsc postojowych.

1 komentarz:

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/