niedziela, 25 lutego 2018

V Jurajski Festiwal Fotograficzny za nami

Zakończył się V Jurajski Festiwal Fotograficzny. To wielka fotograficzna impreza odbywająca się od 2014 roku w Hotelu Fajkier koło Zawiercia.Z roku na rok wydarzenie staje się coraz popularniejsze i coraz lepsze. Tradycyjnie, festiwal trwał przez trzy dni w Hotelu Fajkier Wellness&SPA. Tematem przewodnim był "NIErealny świat". Na Jurę przyjechało wielu fotografów oraz uczestników z całej Polski. W tym roku prelegentami byli: Jacek Bonecki, Grzegorz Szafruga, Marek Arcimowicz, Przemysław Michalak, Andrzej Dragan, Marzena Rygielska, Przemysław Jakubczyk, Marcin Bójko, Piotr Wróblewski, Marcin Czornyj Kałuża, Gosia Jurasz, Sławek Hesja Krajniewski oraz Damian Straszak.

Podczas uroczystości otwarcia festiwalu, wręczono nagrody w konkursie pt. "NIErealny świat". Wartość puli nagród w tym roku wyniosła 10 tysięcy złotych. Odbyło się wiele spotkań z fotografami, wykłady oraz warsztaty. Uczestnicy byli podzieleni na kilka grup i przez dwa dni brali udział w warsztatach z fotografii w różnych sceneriach i studiach oraz w warsztatach z postprodukcji. Pozowali tam członkowie grupy Cosplay. Wśród stylizacji można było znaleźć m.in postacie z filmów. Podczas festiwalu nie zabrakło też prezentacji sprzętu, który można było wypożyczyć.

Festiwal odwiedziły firmy z branży fotograficznej: Epson, Eizo, Olympus, NEC, Canona, Quadralite, Permajet, Sony, X-Rite Photo&Video, BenQ, Rogue Photography Design, Rotolight, najlepszefoto.pl, FOMEI, Peak Design, Patona, Pentax, Ricoh, Fujifilm, Sigma ProCentrum, Profoto, NISI Filters, Gariz Design, Manfrotto, Medikon, DJI, Think Tank, Wydrukuj Fotografię i sklepbeznazwy.com.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal OtoZawiercie.pl. 

Zobaczcie zdjęcia.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/