Jura

Zawiercie położone jest na malowniczej Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Nasze miasto jest bardzo ważnym punktem na mapie Jury; nasze miasto jest idealną bazą wypadową na te tereny. Jest doskonałym węzłem komunikacyjnym: z Zawiercia można dostać się w prawie każdy zakątek Jury.

W najbliższej okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc. To jest na przykład Zamek w Podzamczu, Zamek Bąkowiec w Morsku, czy dwa bliźniacze zamki w Mirowie i Bobolicach. Oprócz tego na terenie naszej gminy i powiatu znajduje się wiele skałek wapiennych, zalewów, i sporo innych atrakcji turystycznych. Z roku na rok Jurę odwiedza coraz więcej turystów z całej Polski ale i nie tylko. W okolicy, szczególne w sezonie letnim odbywa się wiele imprez, które uświetniają pobyt turystów.

Gdzie warto się wybrać?

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/