sobota, 13 października 2018

Debata Wyborcza odwołana z powodu braku zainteresowania kandydatów

W niedzielę 14 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu miała odbyć się debata kandydatów na prezydenta Zawiercia. Zorganizowana przez cztery niezależne media lokalne.

Swój udział w niej potwierdziło dwóch z pięciu kandydatów: Krzysztof Peroń (Sympatycy Ziemi Zawierciańskiej, popierany przez Kukiz’15) oraz Łukasz Konarski (Zawiercie OdNowa). Zaproszenia do udziału nie przyjęli Beata Chawuła (Prawo i Sprawiedliwość), Ryszard Mach (Niezależna Alternatywa Wyborcza) oraz Witold Grim (Zawiercie bez podziałów, poparcie Platformy Obywatelskiej)

Celem debaty było przedstawienie szczegółowych programów wyborczych każdego z pięciu kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta.

Niestety ze względu na brak zainteresowania trzech kandydatów, debata zostaje odwołana.
 

Jakub Kosoń – OtoZawiercie.pl
Paweł Kmiecik – zawiercianskie.pl
Mariusz Makieła – KulturalneZawiercie.pl

8 komentarzy:

 1. No i wszystko jasne . Czas na nowe rozdanie.Brawo za odwagę Panów Peronia i Konarskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziwne było podejście samych organizatorów do debaty. W mojej ocenie uznali że dla Pana Peronia i Pana Konarskiego nie warto aby się odbyła. Nigdzie nie było, przynajmniej ja się nie doczytałem że warunkiem dojścia do skutku debaty jest na niej obecność całej 5 kandydatów

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest kręte tłumaczenie odwołania debaty. Powinna się odbyć z udziałem tych kandydatów, którzy się stawią. Te puste krzesła świadczyłyby o tym, że kandydaci mają Zawiercie gdzieś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja pójdę na wybory spełnić obywatelski obowiązek.
  Niestety na prezydenta oddam głos nieważny.
  Nie ma na kogo głosować.
  Ciekaw jestem kogo popiera SLD
  Nie mogę nigdzie znaleźć inf.
  Tak przy okazji nie ma jednego lewicowca w ponad 50 tys miescie który nadaje sie na prezydenta?

  OdpowiedzUsuń
 5. A dlaczego nie zorganizowano debaty dla 2 osob co chciały przyjść? Dla dwóch odważnych kandydatów warto było zrobić debate... A czy pan redaktor przeprosi ze odwolana zostala debata? Ja chcialem przyjść ... Nawet aby posluchac 2 z nich... Jakie byly powody, ze odwołali państwo debate... Bo jak dobrze pamiętam byl pan jednym z organizatorów

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmmm Jako Zawiercianin jestem rozczarowany że do debaty nie doszło. Widać pan Prezydent Grim mówiąc krótko olał Mieszkańców Zawiercia widocznie nie potrafił przygotować się do debaty i po prostu się wystraszył. Brawa Dla pozostałych kandydatów.

  OdpowiedzUsuń
 7. To jest kpina ze strony większości kandydatów w stosunku do mieszkańców Zawiercia i zarazem symboliczny przekaz: "mamy Was wszystkich w głębokim poważaniu..., bo Władza nam się należy jak psu kość". Zapomnieli tylko o tym, kto jest tym podmiotem dającym władzę. Mam nadzieję, że mieszkańcu przy urnach wyborczych odpowiednio ocenią tą postawę. Organizatorzy także popełnili strategiczny błąd, wygląda na to, iż najpierw szumnie obwieścili, iż będzie debata, zapominając wcześniej zapytać samych kandydatów, czy mają ochotę wziąć w niej udział.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/