czwartek, 22 listopada 2018

Nowy etap w moim życiu, nowa przygoda przede mną!

Szanowni Mieszkańcy,

przez 6 lat prowadziłem Portal OtoZawiercie.pl. Zaczynałem od małego bloga, by ostatecznie znaleźć się w czołówce mediów lokalnych w Zawierciu. Codziennie dostarczałem Wam najświeższe, zawsze rzetelne i sprawdzone informacje. Starałem się ze wszystkich sił, aby poziom i jakość portalu stale wzrastała. Poruszałem tematy różne, społeczne, kulturalne, sportowe, jednocześnie zawsz stroniąc od polityki. Skupiałem na dokładnym przedstawieniu bieżącej sytuacji w mieście. Ale portal to nie wszystko. Stworzyłem też, wspólnie z CSM TV autorski program "na żywo" pt. "Zawiercie Rozmawia". Ponadto brałem udział w wielu projektach społecznych. W Młodzieżowej Radzie Miasta Zawiercie, gdzie działam od roku, wspólnie z grupą młodych realizowaliśmy wiele świetnych projektów. Byłem liderem "Wieczorów Młodych Talentów", "Plenerowych Wieczorów Młodych Talentów" (łącznie 6 koncertów), a także imprezy "Roztańczone Zawiercie". Jako rada współorganizowaliśmy też wiele innych społecznych, charytatywnych akcji.

Mijające 6 lat było dla mnie czasem fantastycznego rozwoju osobistego. Poznałem wspaniałych ludzi, wielu prawdziwych przyjaciół. Miałem okazję pracować z wieloma świetnymi działaczami. Wartość wspomnień, przeżytych chwil i niezwykłych relacji, które nawiązałem - tego nie da się ubrać w słowa. To piękne miasto i cudowni mieszkańcy.

Ostatnio w Zawierciu doszło do wielu zmian. Mamy nowego prezydenta, nowe porządki. Prezydent Łukasz Konarski zaprosił mnie do współpracy. Mam sprawować funkcję jego "Młodzieżowego Zastępcy". Jak mówi prezydent, zależy, aby głos młodzieży był bardziej słyszany. Mam zadbać o interes dzieci i młodzieży - aby to, co uważają młodzi, miało przełożenie w urzędzie. Cieszy mnie ta postawa nowego prezydenta, że wreszcie ktoś zwraca uwagę na młodych. To przecież my, młodzi, za kilka lat będziemy podejmować decyzję, czy wyjedziemy, czy zostaniemy w Zawierciu. Chciałbym, aby to miasto stworzyło lepsze warunki dla młodych. Moim marzeniem od zawsze było to, aby Zawiercie stało się bardziej atrakcyjne dla młodzieży, ale i nie tylko. Dlatego podjąłem tą trudną decyzję. Nie jest mi łatwo, bo rzecz, którą wypracowałem przez 6 lat, to nie byle co. Dzięki pracy przy Portalu OtoZawiercie.pl zdobyłem coś, co nie ma żadnej ceny. Udało mi się zdobyć zaufanie mieszkańców, czytelników. To dla mnie największa wartość. Zgodziłem się pomagać nowemu prezydentowi, by móc zrealizować jeszcze więcej takich projektów jak wyżej.

Dziś kończę przygodę z Portalem, a zaczynam zupełnie nową. Dla mnie to wielka szansa. Takiego doświadczenia, jakie zdobędę przez te najbliższe 5 lat z prezydentem, nie mógłbym zdobyć nigdzie indziej. Ponieważ zawsze lubiłem duże wyzwania i nowe projekty, przyjąłem propozycję nowego prezydenta. Oświadczam jednocześnie, że będzie to funkcja i praca społeczna, bez wynagrodzenia. 

Coś się kończy, coś zaczyna. Jednak żywię szczerą nadzieję, że w dalszym ciągu pozostaniemy w kontakcie. Nadal jestem dostępny pod numerem telefonu 517 195 958 i pod adresem email otozawiercie@gmail.com. 


Na koniec pozostawiam wybrane wzmianki z ogólnopolskich mediów. Okazało się, że ten temat wywołuje w całym kraju ogromne emocje. Nie spodziewałem się, ale w sumie to trochę się cieszę. Cieszę się dlatego, że przynajmniej teraz Zawiercie pojawiło się w krajowych mediach, ale z tej lepszej strony. Zamiast kolejnych afer, przekrętów, przestępstw, jak to zwykle bywało, dziś pokazaliśmy całej Polsce, że w Zawierciu można inaczej. Że w Zawierciu da się, jeśli się chce. Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie to pokażemy w najbliższym czasie.

Z wyrazami szacunku,
Jakub Kosońpolsatnews.pl

onet.pl

fakt.pl

wyborcza.pl

wp.pl

tvn24.pl

rp.pl

fakt.pl

wprost.pl

radiozet.pl

itvregion.pl

17 komentarzy:

 1. nowy zastępco jakie będziesz miał kompetencje i obowiązki, w jakiej dziedzinie miasto i mieszkańcy mogą na Ciebie liczyć ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie w sprawach dotyczących młodzieży, mówię o tym jasno we wszystkich przekazach.

   Usuń
 2. możne to i nowy etap dla miasta , ale nie wróżę mu sukcesu ..nie wiem co kieruje moim znajomym Krzysztofem ani kto jest jego doradca ,i przykro mi ze jeszcze nie zaczął rządzić a już jego decyzje wywołały śmiech nie tylko w mieście

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję ale zastanawiam się czy wraz z Panem Prezydentem poradzicie sobie z tą "ośmiornicą" Zawierciańską, może być trudno to opanować tak w urzędzie jak i instytucjach, oraz spółkach samorządowych. Trzymam za Was kciuki. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrząc na to wszystko, co się dzieje cieszę się że nie dałam się zmanipulować i nie oddałam głosu na Pana Konarskiego. Poprzednie władze jakie były, to były ale takiego kabaretu nikt naszemu miastu jeszcze nie zafundował. Cóż, zobaczymy jaką ocenę rozpoczynającemu kadencję obecnemu układowi rządzącemu będzie można wystawić. Jak na razie wygląda to słabo a Zawiercie z powodu zaistniałej sytuacji raczej w mediach zostało wyśmiane, a nie zaprezentowane z dobrej strony. No cóż, czas pokaże co będzie dalej. Oby było lepiej, a nie śmieszniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z czym zostało wysmiane ze nowy prezydent daje młodym ludziom szansę było sie przekonać jak grim rządził czy słuchał młodzieży !

   Usuń
 5. glosowałem na Konarskiego i jestem przerażony pierwszymi jego decyzjami ,,brak zastępców i doradca dziecko..kpiny w całym internecie tv i prasie ..jeśli to promocja miasta to biedne to Zawiercie ..... powodzenie panie doradco

  OdpowiedzUsuń
 6. Na doradcę bierze się kogoś mądrzejszego od siebie, jeżeli 16 latek jest mądrzejszy od prezydenta to nie wróżę najlepiej. Chłopak się udziela, organizuje imprezy, prowadzi portal, warto to docenić, może powierzyć jakąś funkcję, nawet dofinansować, ale nie DORADCA!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kuba, powodzenia w nowej roli! Zawiercie może być dumne, że ma tak dojrzałego, ułożonego i ambitnego 16-latka, jak Ty. Ja jestem dumny. Działaj Redaktorze dla dobra Zawiercia!
  Paweł Kmiecik

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzeba dać szansę , ale niech druga strona pamięta że ludzie nie są głupi i za 4 lata rozliczą z tego co się zrobiło lub nie zrobiło.
  Życzę skromności bo jak wiadomo pycha kroczy przed upadkiem.

  OdpowiedzUsuń
 9. To kiedy budowa kopalni ołowiu startuje?

  OdpowiedzUsuń
 10. zarządzanie miastem to nie PRZYGODA jaka sobie Jakubie fundujesz ,mam nadzieje ze prezydent szybko ochłonie z szoku wyborczego powoła zastępców i wezmie się do działania ..

  OdpowiedzUsuń
 11. "ALE SIE DALEM ZROBIC" ." "KANALIA" "PISOWSKI AGENT". To o naszym nowym Prezydencie.Brawo Ty, taki Koson da ci ok 1500 glosow dzieciakow ktorzy w 2023 osiagna prawo wyborcze. Z powodzeniem zrekompensuje ci to straty mlodych ktorych zrobiles w "ch" wprowadzajac panstwo PiS do Zawiercia. Byles sie nie przeliczl, Kuba to nie tak glupi dzieciak jak ci sie wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakubie przypomnij p.prezydentowi kogo prosił o pomoc i ją uzyskał czyżby jak były G zapomniał o tych osobach ? nie będą zdziwieni ..przekaz mu tez ze Wice ,prezydent ds . gospodarczych to podstawa i sukces pracy prezydenta .potrzebuje porady ? On wie gdzie !!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratulacje z powodu zostania małpką pana Konarskiego! Faktycznie, ogromny postęp i przełom w Zawierciu: zafundowanie "przygody" 16-latkowi! Gloria i alleluja!

  OdpowiedzUsuń
 14. Bije sarkazmem w wielu wypowiedziach. Jakby wszędzie blokowano nowe podejście, nowe sposoby, testowanie nieużywanych jeszcze metod organizacji to do dzisiaj była by organizacja w stylu:
  Ty pilnujesz jaskini żeby nam nikt nie podebrał pięściaków a ja idę z maczugą coś upolować.
  I tak przez wieki wieków ... bo tak było poprzednio.

  Bronię tej decyzji, ta funkcja doradcy jest tylko DODATKOWYM sposobem kontaktu z młodzieżą, a nie jako etat płatny prawnie usankcjonowany, czy angaż na urzędnika.

  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/