wtorek, 16 lutego 2016

Nowe mieszkania w Zawierciu

Na 2016 rok zaplanowano budowę trzech nowych bloków mieszkalnych w okolicy "Przyjaźni". Będzie to pierwszy etap dużej inwestycji naszym mieście.

Gmina Zawiercie przeznaczy około trzy miliony na budowę mieszkań komunalnych, w których zamieszka 60 rodzin. Budynki powstaną na terenie po dawnych hostelach pracowniczych wzdłuż ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej. Mowa tutaj o placu naprzeciwko istniejących już bloków.

- Projekt nowych bloków powstał na podstawie dokumentacji osiedla zrealizowanego przy ul. Dożynkowej, więc budynki, które powstaną przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej będą bardzo podobne do tych w Kromołowie, z tą różnicą, że będą wyższe o jedno piętro.  - mówi rzecznik prasowy Urzędu, Łukasz Czop. - Mieszkania dwupokojowe będą miała 44 m kw. natomiast lokale w skład których będzie wchodzić pokój, kuchnia, łazienka i przedpokój będą mieć powierzchnie nieco mniejszą niż 30 m kw. - dodaje rzecznik.

Jak zapowiadają urzędnicy, budowa nowych bloków może zakończyć się wiosną 2018.

- W tej chwili trwa przygotowanie dokumentacji na podstawie której zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę osiedla. Po zakończeniu tych procedur poznamy firmę, która zajmie się budową. Wówczas będziemy również znać dokładną wartość inwestycji oraz termin rozpoczęcia prac. - podkreśla Łukasz Czop.


Niewykluczone, że w najbliższych latach będą powstawały kolejne mieszkania przy OBP. Wszystko to będzie zależało od powodzenia wyżej opisanej inwestycji jak i od możliwości finansowych miasta.

Istniejące bloki w Kromołowie (foto z budowy)

6 komentarzy:

 1. prezydent mówi ,że fundusze dostanie gmina z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości ok. 3 mln zł , a pan rzecznik ,że to Gmina Zawiercie przeznaczy około trzy miliony na budowę mieszkań komunalnych dwie inne teorie

  OdpowiedzUsuń
 2. A kto dostanie te mieszkania ?
  Patologia ?
  Czy może ludzie, którzy uczciwie pracują i płacą podatki w tym mieście ?

  OdpowiedzUsuń
 3. ...układ dostanie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Oby nie było takich problemów z grzybem itd itp jak w nowych blokach na Dożynkowej w Kromołowie.

  Ciekawe czy śmietanka, która dostała możliwość zakupu nowych lokali na przeciwko DH Centrum tu także dostanie pierwszeństwo?

  OdpowiedzUsuń
 5. musze napisać:) a Czy jakoś będzie tych mieszkań taka sama jak w Kromołowie? Tzn niedomykające się drzwi, odpadające płytki, wszystko wykonane najtańszym kosztem a jeszcze okna nie szczelne:)porażka...

  OdpowiedzUsuń
 6. A może tak rozpocząć współpracę z programem mieszkanie plus? poczytałem troche na http://mieszkanieplus.org.pl/ i wydaje się to sensowne rozwiązanie. jak rzeczywiście będzie dla wszystkich to sądzę, że warto spróbować. Wszędzie brakuje mieszkań w Zawierciu też

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/