środa, 17 lutego 2016

Debata o rozwoju miasta (relacja)

Za nami drugie spotkanie organizowane przez Klub Miłośników Ziemi Zawierciańskiej. Tym razem temat spotkania brzmiał: "Zawiercie miastem dobrych połączeń czy bramą na Jurę?".

W dyskusji chodziło o wyznaczenie głównych kierunków rozwoju miasta w najbliższych latach. Podczas debaty, która okazała się być bardzo żywa, ze strony mieszkańców pojawiło się wiele opinii. 

Spotkanie rozpoczął Krzysztof Peroń, witając wszystkich gości. Następnie głos zabrał Paweł Abucki, który przybliżył wszystkim zgromadzonym wizję rozwoju Zawiercia zapisaną w Strategii Rozwoju 2025 plus. Później mieszkańcy odnieśli się do poszczególnych punktów umieszczonych w ww. dokumencie. Mówiono między innymi o bezpieczeństwie w mieście i o planach gospodarczych. Na propozycje i uwagi uczestników odpowiadał rzecznik Urzędu Miejskiego Łukasz Czop oraz radna Edyta Grzebieluch. Urzędnicy zapewnili, że przekażą opinie dalej do odpowiednich komórek organizacyjnych i komisji. 

Debatę zorganizowano w pubie Ambasada przy ulicy Piastowskiej. KMZZ zapowiada, że w najbliższym czasie zaprosi zawiercian na kolejne spotkania dotyczące naszego miasta.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/