sobota, 9 lipca 2016

Czysta Gmina - podsumowanie akcji

W dniu 2 lipca odbyła się akcja „Czysta Gmina”, która związana była ze sprzątaniem terenów znajdujących się w Kromołowie oraz Rodzinny Festyn Ekologiczny. 

Podczas akcji mieszkańcy sprzątali tereny znajdujące się przy Rynku, usuwali śmieci z chodników, ulicy jak również otaczającej zieleni. W godzinach popołudniowych na terenie kompleksu rekreacyjno - sportowego u źródeł Warty rozpoczął się Rodzinny Festyn Ekologiczny. Podczas imprezy odbyła się zbiórka odpadów segregowanych: plastik, metal, makulatura, sprzęt elektryczny i elektroniczny małych gabarytów w zamian za drzewko, sadzonkę lub upominek. Podczas zbiórki zebrano około 100 szt. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego małych gabarytów, 300 kg szkła, 150 kg makulatury oraz 600 kg plastiku, a w zamian wydano około 500 szt. drzewek/sadzonek. 

Podczas festynu zorganizowano m.in. rodzinny konkurs ekologiczny z atrakcyjnymi nagrodami, pokaz sprzętu specjalistycznego służącego do utrzymania czystości i porządku, jak również pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej przeprowadzali wśród mieszkańców quiz „Odpowiedz i wygraj”. Dla najmłodszych udostępnione były bezpłatne urządzenia zabawowe w postaci kul wodnych i zjeżdżalni, a animatorzy z „Niezapominajki” zapewnili atrakcje dla dzieci w postaci malowania twarzy, modelowania balonów, namiotu plastycznego, w którym dzieci mogły stworzyć swoją zabawkę z surowców wtórnych.

O oprawę całego wydarzenia zadbał: Kabaret K2, zespół Jorrgus, Kapela Jurajska oraz zespół Rivers.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/