środa, 17 maja 2017

Polski parlamentaryzm i sztuka filmowa w Galerii Muzealnej

Za nami piąte spotkanie w Galerii Muzealnej Leszka Dutki w Zawierciu przy ulicy Leśnej. Tym razem tematem wykładów był polski parlamentaryzm i polska sztuka filmowa.


Gośćmi wieczoru byli: profesor dr hab. Andrzej Stroynowski, który mówił o polskim parlamentaryzmie. Podzielił się swoimi spostrzeżeniami, opiniami, a także przedstawił kilka ciekawych faktów historycznych dotyczących polityki w naszym kraju. Następnie głos zabrał dr n. hum. Stanisław Janicki, historyk kina, pisarz, dziennikarz, krytyk filmowy, reżyser, scenarzysta i twórca programów telewizyjnych „W starym kinie”, „Kalejdoskop Polskiego Filmu” oraz felietonista RMF Classic. Na koniec wystąpiła Karolina Szlama, młoda i obiecująca zawiercianka, która aktualnie pracuje nad najnowszym pełnometrażowym kinowym filmem "Day Rises. I Fall." z udziałem międzynarodowej obsady aktorskiej. Zarówno Karolina Szlama jak i dr Janicki wypowiadali się na tematy związane ze sztuką filmową. Nie zabrakło również pytań do gości ze strony publiczności.


Zobaczcie zdjęcia.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/