sobota, 24 listopada 2012

OSiR Zawiercie

Dziś zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć zawierciańskiego OSiR-u oraz zapoznania się z jego skróconą historią. W latach powojennych nie było w Zawierciu dobrego obiektu sportowego. Boiska znajdowały się przy ul. Senatorskiej a później przy ul. 11 Listopada. Wreszcie w 1961 roku powstał pomysł na budowę obiektu sportowo-rekreacyjnego. Na terenie lasku pomiędzy ulicami Okrzei, Nowotki (dziś Szymańskiego) oraz Sienkiewicza wybudowano kompleks sportowy z basenem.
- Stadion OSiR. Uroczyste otwarcie odbyło się 1-go maja 1966r., w rocznicę 1000-lecia Państwa Polskego. Taką nazwę nosi właśnie zawierciański stadion.
Trybuny to 8 sektorów, z czego 2 są zadaszone. Mieści się tam 1320 miejsc siedzących.
- kilka metrów od stadionu znajdują się tam dwa korty tenisowe
- Boisko ze sztuczną nawierzchnią. Budowa została ukończona w 2011 roku.
- Hala OSiR. Dokładniejsze informacje poniżej.
- Wnętrze wymienionej powyżej Hali OSiR. W 1968 roku została oddana do użytku z wymiarami 36x18m z widownią na 800 osób. Znajdują się tu szatnie, biura, siłownia, sala do podnoszenia ciężarów oraz pomieszczenia służbowe.
- Oto budynek biurowy OSiR.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/