Ciągniki siodłowe w leasingu – co musisz wiedzieć

Leasing to najpopularniejsza metoda finansowania przy zakupie ciągników siodłowych. Pozwala ona korzystać z pojazdów przy niewielkim zaangażowaniu własnego kapitału. Co powinieneś wiedzieć na temat leasingu ciągników siodłowych? 




Podstawy

Doradcy leasingowi zachęcają często do wykorzystania niezwykle przydatnego narzędzia, jakim jest kalkulator leasingu. Dzięki niemu z łatwością można oszacować liczbę i wysokość rat, wskazać okres zobowiązania i stopień wykupu.

Rodzaje finansowania ciągników siodłowych

Pośród typów finansowania zewnętrznego wyróżnia się leasing operacyjny i leasing finansowy. Pierwszy rodzaj okazuje się najbardziej rentownym rozwiązaniem zarówno dla wielkich firm, jak i dla małych przedsiębiorstw. Wykup środków trwałych objętych umową leasingową, w tym przypadku ciągnika siodłowego, staje się możliwy pod koniec obowiązywania umowy i po ustalonej uprzednio cenie. Nie ma jednak obowiązku zakupienia pojazdu. Zwykle spotyka się kwoty wykupu wahające się między 1 a 20% wartości początkowej ciągników. Zdarza się, że pod koniec trwania umowy leasingowej korzystający z pojazdu decydują się na nowy sprzęt i maszyny, więc od razu podpisują następne umowy leasingowe. W przypadku leasingu operacyjnego do kosztów uzyskania przychodu przedsiębiorcy dolicza się comiesięczne raty, co znacząco redukuje wysokość płaconego podatku VAT. Leasing finansowy jest mniej popularną formą finansowania ciągników siodłowych. Korzystający zawsze musi wykupić przedmiot umowy po zakończeniu jej obowiązywania. Prawo własności przechodzi wtedy z finansującego na użytkującego. Leasing finansowy okazuje się opłacalny, gdy dotyczy zakupu maszyn rolniczych i dla podatników niepłacących VATu.

Leasing ciągnika siodłowego – korzystny dla budżetu firmy

Leasing na ciągniki siodłowe jest świetnym rozwiązaniem dla osób mających problem z uzyskaniem kredytu w banku. Najważniejszą zaletą tego rodzaju finansowania okazuje się brak konieczności ustalania zdolności kredytowej. Leasing ciągnika siodłowego nie wymaga angażowania własnych środków finansowych, a spłacane raty można wskazać jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej. Łatwe procedury księgowe, otrzymywanie jednej miesięcznej faktury i niezaliczanie leasingowanego pojazdu do środków trwałych – wszystko to sprawia, że leasing jest bardzo korzystny dla budżetu przedsiębiorcy. W przypadku leasingu operacyjnego koszty nabycia ciągnika siodłowego rozkładają się w czasie, a firma ma niezaburzoną płynność finansową. Kosztami bieżącymi okazują się jedynie opłaty leasingowe i wydatki poniesione w związku z użytkowaniem pojazdu. Co więcej, kolejnym atutem leasingu ciągnika siodłowego wydaje się być elastyczność rat. Dostosujemy ich wysokość do aktualnej sytuacji działalności gospodarczej i unikniemy finansowych problemów.

Ciągniki siodłowe w leasingu – inne korzyści

Warto pamiętać, że właścicielem ciągnika pozostaje firma leasingowa. To właśnie ona za większość formalności. Zawarcie umowy leasingowej nie wymaga zbyt dużej liczby dokumentów i zawiłych procedur. Dodatkowo leasing operacyjny gwarantuje możliwość wykupu finansowego środka transportu po ustaniu okresu leasingu.

Leasing ciągnika siodłowego to bardzo opłacalne dla przedsiębiorcy rozwiązanie. Nie pogarsza ono zdolności kredytowej, dlatego że ewidencja zobowiązania odbywa się poza bilansem, inaczej niż w przypadku wzięcia kredytu na zakup pojazdu. W leasingu często nie weryfikuje się zdolności kredytowej firmy, co pozwala zawrzeć umowę nawet tym firmom, które wykazują minimalny dochód lub stratę.


artykuł sponsorowany

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/