wtorek, 7 stycznia 2014

Młodzież działa prężnie!

Dziesiątki godzin pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i korektorskiej, wiele dni poświęconych na skład. Efekt:
10 tys. egzemplarzy drugiego numeru gazetek szkolnych dla 10 szkół z naszego powiatu. To opis prac dziennikarskich kolejnej edycji szkolnych czasopism w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Obywatelska”, realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych. 
W grudniu wszystkie szkoły biorące udział w projekcie „Młodzieżowa Akademia Obywatelska” otrzymały egzemplarze drugiego wydania gazetki szkolnej. W skład gazetek weszły materiały dziennikarskie przygotowane przez uczniów z 10 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zawierciańskiego.
Wydane gazetki szkolne są częścią projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. W jego ramach młodzi adepci do zawodu dziennikarza oprócz gazetek szkolnych współredagują magazyn społeczności lokalnej „Zawiercianin”, portal internetowy projektu www.mlody.zawiercianin.pl oraz biorą udział w warsztatach dziennikarskich, spotkaniach ze znanymi ludźmi mediów, debatach i wyjazdach studyjnych dla liderów grup. 
W ramach powyższego projektu zorganizowane zostanie spotkanie z Bogdanem Rymanowskim (znanym m.in z programu "Jeden na jeden" w TVN24). Spotkanie rozpocznie się o 13:00 w Sali 317 Starostwa Powiatowego w Zawierciu. Jest to czwarte z planowanych sześciu spotkań ze znanymi ludźmi mediów.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/