poniedziałek, 20 lutego 2017

Kiedy ul. Inwestycyjna zostanie otworzona?

Ulica Inwestycyjna to największa droga w Strefie Aktywności Gospodarczej. Ma ona spełniać funkcję tzw. zachodniej obwodnicy miasta. Dlaczego wciąż jest nieczynna?


Drogę wybudowano aby zwiększyć atrakcyjność terenów inwestycyjnych w naszym mieście. Ulica ma też być odciążeniem szczególnie dla mieszkańców osiedla Stary Rynek. Wybudowano III odcinek drogi, który ostatecznie połączył ulicę Mrzygłodzką z Wojska Polskiego. W tym roku powstanie nowy fragment drogi w kierunku Dąbrowy Górniczej. W przeciągu dwóch lat ma powstać też ostatni odcinek, który ostatecznie zakończy inwestycję. Wtedy jadąc z Dąbrowy Górniczej w kierunku Myszkowa będzie można ominąć centrum Zawiercia. 

III odcinek ulicy Inwestycyjnej ciągnie się od skrzyżowania z Podmiejską do drogi krajowej nr 78, gdzie znajduje się nowe rondo. Chociaż droga została ukończona już w listopadzie, kierowcy wciąż nie mogą z niej korzystać. Jest zamknięta. Według ostatnich zapowiedzi prezydenta Witolda Grima, droga miała być ostatecznie przejezdna od połowy lutego. Dziś mamy 20 lutego a ulica nadal jest nieczynna. Dlaczego?

- Dostaliśmy ze Starostwa zalecenie, że konieczne jest uzupełnienie oznaczeń poziomych. Żeby porządnie wykonać malowanie oznaczeń muszą być odpowiednie warunki atmosferyczne, między innymi musi być odpowiednia temperatura. Zima póki co trochę odpuściła. Chcemy te prace wykonać możliwie najszybciej. Podchodząc do sprawy odpowiedzialnie nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty. Najważniejsze jest bezpieczeństwo kierowców, a bez namalowania oznaczeń nie zapewnimy należytego bezpieczeństwa użytkownikom tej drogi. Prosimy kierowców jeszcze o chwilę cierpliwości. - mówi rzecznik Urzędu Miejskiego, Łukasz Czop.

Otwarcie drogi to kwestia najbliższych tygodni. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na otwarcie drogi.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/