czwartek, 29 marca 2018

W czerwcu zakończy się budowa bloków w Zawierciu

Dobiega końca duża inwestycja w Zawierciu. W czerwcu finalnie zakończy się budowa trzech bloków komunalnych. 

Inwestycja trwa od sierpnia 2016 roku. Wykonawcą inwestycji jest firma "STB" sp. z o.o. z Częstochowy. Wartość inwestycji to dokładnie 9 478 770,79 zł. Miasto otrzymało 30 procentowe dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. 

W ramach tej inwestycji w Zawierciu powstaną mieszkania dla 60 rodzin. Budowana jest nowa droga, parkingi, chodniki, zieleń oraz plac zabaw. W ramach inwestycji powstają trzy bloki 12 mieszkań typu M2 o powierzchni użytkowej 29 m2 i 48 mieszkań typu M3 o powierzchni użytkowej 44 m2  - w tym 3 mieszkania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. 

Według informacji opublikowanej przez Urząd Miasta, mieszkania w nowych blokach przeznacza się przede wszystkim dla rodzin zamieszkujących w lokalach komunalnych i ubiegających się o zamianę na inny lokal. Pierwszeństwo do tego będą miały osoby spełniające następujące warunki: posiadają tytuł prawny do lokalu (umowy najmu lokalu), złożą wniosek o zamianę, regularnie opłacają należności czynszowe za dotychczas zajmowany lokal w okresie 3 lat od daty złożenia wniosku, osiągają średni dochód na członka rodziny: w gospodarstwie jednoosobowym nie niższy niż 175% najniższej emerytury, tj. 1.802,15 zł, a w gospodarstwie wieloosobowym nie niższy niż 100% najniższej emerytury tj. 1.029,80 zł.

W przypadku, gdy ilość złożonych wniosków o zamianę będzie większa niż ilość mieszkań, pierwszeństwo ustalane będzie w oparciu o opinię Komisji Mieszkaniowej, po uwzględnieniu dotychczasowych warunków mieszkaniowych i finansowych osób ubiegających się o zamianę. Wnioski  o  zamianę lokalu mieszkalnego można składać w pokoju nr 7 w UM Zawiercie do 20 kwietnia 2018 r.

Jak wygląda sytuacja związana z mieszkaniami w Zawierciu? Urząd Miasta przekazał następującą informację w tej sprawie:

"Według stanu na dzień 31 grudnia 2017 r. gmina Zawiercie posiada ogółem 1727 mieszkań, w tym lokali socjalnych 190. Ponadto jest wyodrębnionych 17 pomieszczeń tymczasowych. Istniejący zasób mieszkaniowy miasta Zawiercie jest niewystarczający w stosunku do obecnych potrzeb. W 2017 r. mieszkanie otrzymało 17 rodzin, w tym 3 z tytułu zamiany. W roku 2017 na liście osób uprawnionych do najmu i zamiany lokali mieszkalnych oczekiwało 240 rodzin (192 na przydział oraz 48 na zamianę mieszkania). 41 rodzin z listy spełniało kryterium dochodu wymagane dla lokali socjalnych."

Jak wynika z oficjalnych informacji z magistratu, średni czas oczekiwania osób, które otrzymały mieszkania w latach 2016 i 2017 to 1,7 roku od wpisania na listę, obecnie na liście osób oczekujących na przydział mieszkania znajduje się 191 rodzin, a średni czas oczekiwania na mieszkanie tych osób z listy wynosi 3,3 lata.

3 komentarze:

 1. czy można coś skończyć niefinalnie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta bo uwierze z ta lista , czas oczekiwaia jest dłuszy , a mieszkania beda dla vipów :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. vipy to sobie domy budują, a nie wpychają się do jakichś klitek o powierzchni 44m2.

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/