czwartek, 1 marca 2018

Otwarto nowe centrum handlowe przy ul. Leśnej w Zawierciu

Dziś, 1 marca punktualnie o 9:00, miało miejsce otwarcie nowego centrum Dl Invest Shopping Center Zawiercie. Obiekt zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Sienkiewicza.

W nowym centrum znajdują się sklepy: Społem, CCC, Pepco, Rossmann, RTV EURO AGD, operator T-Mobile, lokal gastronomiczny Galeria Smaku i Biuro Podróży Rainbow. Od 1 kwietnia ruszy również klub fitness InterFit Club, który będzie największym takim klubem w Zawierciu. Przy obiekcie wytyczono 130 miejsca postojowe. Inwestor w najbliższych miesiącach zbuduje prawoskręt z ulicy Sienkiewicza do Leśnej i dodatkowe 30 miejsc przy Starostwie Powiatowym. Budowa centrum trwała od czerwca 2017. Inwestorem obiektu jest katowicka firma DL Invest Group.

Od godzin porannych przy kompleksie gromadziły się tłumy mieszkańców czekających na otwarcie. Największym zainteresowaniem cieszyły się sklepy PSS Społem, Pepco i RTV Euro AGD. Dla klientów przygotowano różne promocje, degustacje i bony. 

Około godziny 10:00 w jednym z lokali na piętrze kompleksu, odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia. Przecięto tez symbolicznie wstęgę. Głos zabrali przedstawiciele inwestora, władz miasta i powiatu. 

- Ten poprzemysłowy, ogrodzony wysokim murem teren nie przynosił naszemu miastu ani chluby ani sławy. Taką nieestetyczną budowlę mieliśmy w centrum naszego miasta. Dzisiaj cieszymy się razem z wszystkimi, którzy przyczynili się do powstania tej galerii. Największe korzyści dla miasta i samorządu, to oczywiście podatki, bo przecież miasto żyje i funkcjonuje z podatków. Kolejna korzyść to miejsca parkingowe i prawoskręt. Wymieniając dalej korzyści - jak cię widzą, tak cię piszą. Teraz ci, którzy będą przyjeżdżać do Zawiercia i przejadą naszą główną ulicą, to zobaczą piękny obiekt i będzie to naszą dumą i chlubą - powiedział w przemówieniu prezydent Witold Grim.

Jak powiedzieli przedstawiciele inwestora, są plany na dalszą rozbudowę obiektu. W najbliższych miesiącach będą prowadzić rozmowy z właścicielem terenu obok, czyli z Odlewnią Żeliwa, na temat zakupu działki i rozbudowy centrum. 

14 komentarzy:

 1. O tak, klecha też musiała się załapać...

  OdpowiedzUsuń
 2. Galeria - jedyna powód do dumy i chluby prezydenta, rany Boskie ........o zobaczą piękny obiekt i będzie to naszą dumą i chlubą - powiedział w przemówieniu prezydent Witold Grim.

  OdpowiedzUsuń
 3. I tak pięknie z "hamerykańska" się nazywa. Ino patrzeć jak napis Urząd Miejski zmienią na Office City,coby w konwencji się utrzymać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co ten pingpong wygaduje. Całkiem postradał zmysły.

  OdpowiedzUsuń
 5. to nie jest galeria! tylko centrum handlowe takie jak centrum

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej zadowoleni są kierowcy z tego, że ruch samochodowy na ulicy Leśnej idzie rewelacyjnie. Naprawdę duma i chluba.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dumnym można by było być jakby powstała galeria handlowa ze 100 sklepami to tak minimum, a z tego to mogłaby być dumna ale zabita wieś dechami gdzie diabeł mówi dobranoc. Nic w tym centrum nie zasługuje na uwagę a już na pewno nie na dumę i chlubę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najważniejsze , że ksionc poświęcił...

  OdpowiedzUsuń
 9. "..teren nie przynosił naszemu miastu ani chluby ani sławy. Taką nieestetyczną budowlę mieliśmy" - wg Grima teren to BUDOWLA? Fantastyczne... Sklep Społem (nawet jeśli razem z Pepco) przyniesie naszemu miastu "chlubę i SŁAWĘ"?
  Nie wiem, co dawali na tych degustacjach, ale musiało być mocne, zeby tak bredzić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę nie rozumiesz czy stroisz z siebie "mądrego"? To jasne, że poprzednie nieużytki i ugory za wielkim, murowanym płotem, i do tego w centrum urzędniczym Zawiercia, miastu chwały nie przynosiły. Ale to nie znaczy, że teraz ten teren musi taką chwałę przynosić. Został porządnie ZAGOSPODAROWANY i o to chodziło. Nie masz argumentów i czepiasz się słówek! Typowe działanie pod publikę w imię własnych, politycznych interesów.

   Usuń
  2. Nie wiedziałem że jest coś takiego jak "centrum urzędnicze Zawiercia" !
   Powiedz mi, czy możemy być dumni z tego "centrum" ?
   Co ono "wyprodukowało" ???

   Usuń
  3. Rozumiem, że prosty skrót myślowy "centrum urzędnicze" jest dla Ciebie nie do ogarnięcia. Do twojej wiadomości, Zawiercie nie ma historycznego centrum jak inne miasta, rozwijało się wzdłuż torów kolejowych C-WŻD (ciekawe czy wiesz co ten spolszczony skrót oznacza?). Pisząc o centrum urzędniczym miałem na myśli skupisko urzędów tj: Urząd Powiatowy, Urząd Skarbowy, Sąd Rejonowy, Urząd Miasta, MOK Centrum. Na calutkim świecie urzędnicy są od egzekwowania przepisów stanowionych przez polityków i nie muszą niczego produkować, a TY, zadając tak głupie pytanie zapewne do tych polityków niższego szczebla (czyli samorządowych) aspirujesz, co? Żałość bierze, że może istnieć nikłe, bo nikłe, ale prawdopodobieństwo wybrania Ciebie na takowegoż. Świat schodzi na psy....

   Usuń
  4. "...to zobaczą piękny obiekt i będzie to naszą dumą i chlubą - powiedział w przemówieniu prezydent" - z tego fragmentu jasno wynika, z prezydent naprawdę uważa, że te nieszczęsne trzy budynki będą dumą i chlubą Zawiercia... na jakiej podstawie tak sądzi, naprawdę trudno powiedzieć. "Sławę i chwałę" równie dobrze mogliśmy już osiągnąć jak otwarto nowe budynki handlowe przy Centrum. Jakoś brak pielgrzymek do tych budynków i sądzę, że do tych nowych też kolejek zachwyconych architekturą turystów nie będzie.
   A to, że wykupiono teren pofabryczny to niestety nie jest dobry znak - to tylko świadczy, że zakłady w Zawierciu nie stoją najlepiej, wyprzedają teren a więc rozwoju nie planują - i tym się powinniśmy martwić.
   Zagadką pozostaje, jaką to "nieestetyczną budowlę" widział wcześniej na placu prezydent...

   Usuń
 10. Jakie miasto taka galeria :)

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/