wtorek, 20 lutego 2018

Biskup Tadeusz Pieronek odwiedził Zawiercie

Dziś, 20 lutego w małej sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury "Centrum" w Zawierciu zorganizowano spotkanie z biskupem Tadeuszem Pieronkiem.


Tadeusz Pieronek to polski duchowny, kanonista, profesor nauk prawnych, biskup pomocniczy sosnowiecki w latach 1992–1998 i sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski w latach 1993–1998. 

Tematem spotkania będzie: "Polska 2018. Zagrożenia i wyzwania". Podczas wydarzenia zgromadzona publiczność zadawała pytania związane z tematami różnych religii czy też polityki. Biskup mówił m.in o wierze, o innych religiach, czy też o polskich księżach. Spotkanie z biskupem zorganizowano w ramach śląskiego Klubu Obywatelskiego. Spotkanie współprowadziła poseł Anna Nemś. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Na sali zabrakło miejsc siedzących. 

Zobaczcie zdjęcia.
 

4 komentarze:

 1. srednia wieku 65, no kto by przypuszczal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to są pokolenia,które jeszcze potrafią myśleć samodzielnie,a nie tylko za pomocą internetu.

   Usuń
 2. Profesor to madry i dobry duchowny, ale Pani posel ani PO w wyborach nie pomoze.Zawiercianie to madra spolecznosc i nie dadza sie omamic.Dziwi to ze biskup wspiera te poslanke i jej partie.Nie popieram PISu. Zawiercianie przy urnach pokaza swoja madrosc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To,że ks.biskup przyjechał na zaproszenie p.Nemś nie świadczy o tym,że ją wspiera. Jest dowodem na to,że ks.biskup nie ucieka od dyskusji i konfrontacji z ludźmi o różnych poglądach-na spotkanie mógł przyjść każdy i zadać każde pytanie.

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/