czwartek, 29 czerwca 2017

Zbudują stację ładowania samochodów elektrycznych

Innowacyjna inwestycja w Zawierciu. Tego jeszcze nie było. Przy ul. 11 listopada jeszcze w tym roku powstanie stacja do ładowania samochodów elektrycznych. 


Inwestorem będą Zakłady Produkcyjne B-D S.A. To właśnie na terenie tego zawierciańskiego przedsiębiorstwa powstanie punkt, gdzie będzie można naładować samochody z napędem elektrycznym. Sprawa jest bardzo ciekawa, ponieważ do tej pory w Polsce powstało zaledwie kilkadziesiąt takich miejsc. W większości znajdują się one w miastach wojewódzkich. W województwie śląskim obecnie znajduje się tylko jedna stacja - w Katowicach. 

- Mam w sobie chęć dorównywania światu w nowych technologiach. Budowa stacji do ładowania samochodów elektrycznych to kolejny etap rozwoju w tym kierunku. Inwestycja skierowana jest do wszystkich właścicieli samochodów elektrycznych w Polsce. Gęstość rozmieszczenia tych urządzeń jest bardzo słaba jeśli chodzi o nasz kraj. Uważam, że rynek samochodów elektrycznych będzie się rozwijał dynamicznie bo to jest nasza przyszłość. Dzięki tej inwestycji będziemy w czołówce, jeśli chodzi o ten rodzaj działań. Bardzo bym się cieszył, gdyby władze miasta, powiatu i przedsiębiorcy zauważyli ten trend w zakresie energii odnawialnej. Jestem zwolennikiem rozwoju tego typu energii i będę kontynuował moje działania dopóki starczy mi środków finansowych. - mówi w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Witold Brodzik, prezes zarządu
Zakładów Produkcyjnych B-D.


Stacja będzie zlokalizowana przy ul. 11 listopada, na terenie zakładów B-D, za budynkiem przychodni "Ultrasonografia". Budowa rozpocznie się zaraz po uzyskaniu pozwoleń i odpowiednich dokumentów. Według planów stacja powinna być oddana do użytku na przełomie września i października. Będzie składać się z dwóch stanowisk do ładowania pod wiatą. Nie zabraknie też małej infrastruktury, automatów z jedzeniem oraz w późniejszym czasie miejsca do odpoczynku. Czas ładowania pojazdów w ten sposób oscyluje w granicach jednej godziny. 


fot. chronmyklimat.pl
5 komentarzy:

 1. Ma Tesle to se zrobi pod siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak robi za własne pieniądze i na własnym terenie to jego sprawa! Tylko gratulować inicjatywy.

   Usuń
 2. Równie dobrze można zrobić lądowisko dla statków kosmicznych. Mam dość wfistów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że powstanie taka stacja ale według mnie to jeszcze za wcześnie na stawianie takich stacji. Samochody zbyt drogie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję inicjatywy. Jak tylko stacja będzie działać, przyjadę obejrzeć i się podładować ;)
  PS. Proszę o wprowadzenie stacji na stronie plugshare.com

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/