sobota, 1 lipca 2017

Zawierciańska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna koncertuje w całej Europie

Zawierciańska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna wciąż się rozwija. Po udanym występie w pierwszy dzień Dni Zawiercia, który odbił się szerokim echem w mieście, orkiestra szykuje się na wyjazdowe występy.


Po koncercie Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej 9 czerwca na stadionie miejskim w Zawierciu można było usłyszeć wiele pozytywnych opinii. ZMOK zorganizowała koncert, w którym udział wzięli m.in Krzysztof, Piotr i Wojciech Cugowscy. Zawierciańska grupa nie zwalnia tempa. W najbliższym czasie artyści z Zawiercia wystąpią w kilku miastach w Polsce i za granicą.

Już 2 lipca w Leśniowie obok Żarek odbędzie się koncert z okazji Jubileuszu 50-lecia Koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Leśniowskiej. Przed publicznością zaprezentuje się cała orkiestra razem z chórami "Capella Vartiensis" i Młodzieżowym Chórem Kameralnym "Tutti". 3 lipca zawierciańscy artyści wystąpią na Ukrainie w Kamieńcu Podolskim podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Opera w miniaturze". To jednak nie koniec. W pierwszym tygodniu sierpnia zawiercianie wezmą udział w Europejskich Spotkaniach Młodych Muzyków "Eurounionorchestries 2017". Natomiast już we wrześniu Zawierciańska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna zagra w mieście Bornheim w Niemczech. 

Dzięki tym wyjazdom coraz więcej ludzi ze środowiska muzycznego, ale i nie tylko będzie mogło usłyszeć o Zawierciu w pozytywnym brzmieniu. Koncerty ZMOK to także szansa na zdobycie doświadczenia przez młodych ludzi z Zawiercia, którzy w przyszłości będą mogli je wykorzystać i być może osiągnąć kolejne sukcesy.

4 komentarze:

 1. Bardzo bym chciała żeby tak było, ale te podane miasta są chyba miastami partnerskimi i należałoby to też napisać, że to są występy w ramach jakiejś tam współpracy. Trzymam za nich kciuki!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawiercie powinno być dumne z wymienionych wyżej zespołów. Tak jak i z Zespołu Pieśni i Tańca "Zawiercie". I powinniśmy doceniać ludzi,którym zawdzięczamy ich istnienie i poziom!
  Gratulacje i powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Racja - miasta partnerskie, ale nieskromnie dodamy, że już zostaliśmy zauważeni w Kamieńcu Podolskim na tle innych dotychczasowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony FB.

  OdpowiedzUsuń
 4. https://www.facebook.com/ZMOK-Zawierciańska-Młodzieżowa-Orkiestra-Kameralna-109681872719461/

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/