środa, 28 czerwca 2017

W Powiatowym Centrum Kształcenia rozpoczyna się remont

Rozpoczęto prace remontowe w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu. Wartość projektu to prawie 4 miliony złotych.


Remont obejmie kilka pracowni znajdujących się na terenie Centrum. Zmodernizowane zostaną: pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie, pracownia obróbki mechanicznej, pracownia obróbki ręcznej, pracownia geodezji i pracownia budowlanej. Ponadto doposażone zostaną pracownie rysunku technicznego oraz budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także warsztaty w zawodzie kucharz na terenie Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja. 

Przeprowadzone zostaną prace ogólnobudowlane oraz remontowe. Wyremontowane zostaną też instalacje: elektryczne, wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacji i gazowe. Wartość tego projektu to 3 710 965 zł. Powiat Zawierciański otrzymał blisko 3,09 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. 

27 czerwca przekazano teren firmie, która rozpoczyna już prace. To przedsiębiorstwo Bud-Mar z Nakła Śląskiego. 

Według zamierzeń, projekt ma przyczynić się do łatwiejszego uzyskania dodatkowych kwalifikacji dla mieszkańców. Dzięki temu zawierciańska placówka kształcenia ma być atrakcyjniejsza.

2 komentarze:

  1. To bardzo ciekawe, brakuje informacji kto konkretnie i na jakich zasadach może z tego sprzętu korzystać ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W naszej placówce odbywają praktyki uczniowie Techników oraz Szkół Zawodowych z terenu powiatu zawierciańskiego. Mamy nadzieję, że odnowione pracownie - zachęcą uczniów do podejmowania nauki w w/w szkołach "MASZ ZAWÓD - MASZ PRACĘ" . Poniżej link do zawodów deficytowych w powiecie zawierciańskim https://barometrzawodow.pl/.../zawiercianski.12..270....1....

      Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/