czwartek, 18 maja 2017

Które budynki miejskie do termomodernizacji?

Miasto od dawna planuje termomodernizacje wybranych budynków użyteczności publicznej i nie tylko. Które obiekty w najbliższym czasie zostaną ocieplone i zmienią swój wizerunek?


Około dwa lata temu pojawiły się pierwsze, niepotwierdzone informacje o planowanych inwestycjach. Pisałem wtedy również na łamach portalu. Chodzi o termomodernizację dwóch szkół podstawowych: "szóstki" i "czternastki" w Bzowie. Planowana była również termomodernizacja budynku filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu znajdująca się przy ul. Powstańców Śląskich oraz Pałacyku nad Wartą w Kromołowie. Na jakim etapie są te przedsięwzięcia?


- Te inwestycje będą realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W przypadku szkół podstawowych właśnie skompletowane zostały materiały dla wydziału zamówień publicznych. Niebawem można spodziewać się ogłoszenia przetargu. W tej chwili szykowane są dokumenty dotyczące zamówień publicznych na termomodernizację Pałacyku nad Wartą w Kromołowie. Datę rozpoczęcia prac, wartość tych inwestycji oraz kwotę dofinansowania zadań poznamy po przetargu i podpisaniu stosownych umów. Ocieplenie budynku fili biblioteki przy ulicy Powstańców Śląskich będzie realizowane w nieco późniejszym terminie, ponieważ do końca maja ma zostać złożony wniosek na dofinansowanie przedsięwzięcia. - tłumaczy w rozmowie z OtoZawiercie.pl rzecznik zawierciańskiego magistratu, Łukasz Czop.


Oprócz wyżej wymienionych inwestycji, miasto jak się okazuje planuje również wyremontować dwa obiekty mieszkalne. W planach budżetu na 2017 rok znalazły się termomodernizacje  budynku mieszkalnego przy ul. Leśnej 22 i budynku przy ul. Marszałkowskiej 34. 

- Te kwestie pilotuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Na dzień dzisiejszy nie zostało rozstrzygnięte postępowanie przetargowe dotyczące termomodernizacji budynku przy ulicy Leśnej 22. Ocieplenie budynku przy Marszałkowskiej 34 rozpocznie się po podpisaniu przez miasto umowy o dofinansowanie zadania z WFOŚiGW w Katowicach. ZGM chciałby, aby prace rozpoczęły się na przełomie czerwca i lipca br. Wartość inwestycji dotyczącej tego zadania to przeszło 480 tys. zł. - mówi dalej rzecznik.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/