piątek, 12 maja 2017

Dni Zawiercia 2017 coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Zawiercia 2017. Co już wiemy o imprezie? OtoZawiercie.pl, który jako pierwszy dotarł do informacji o głównych wykonawcach, przedstawia kolejne fakty na ten temat.


Przypomnijmy, że tegoroczne święto miasta odbędzie się na stadionie miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji. Imprezę zaplanowano na 9, 10 i 11 czerwca, czyli kolejno w piątek, sobotę i niedzielę.

Jak udało się dowiedzieć OtoZawiercie.pl, w pierwszym dniu, czyli 9 czerwca zagrają artyści związani z naszym miastem. Koncerty rozpoczną się prawdopodobnie o 18:00. Na scenie zobaczymy Brain Connect, czyli grupę grającą rock awangardowy. W 2015 roku zespół wydał swój album pt. "Think Different". Kolejnym wykonawcą pierwszego dnia będzie rockowa grupa Katar. Wystąpi również Kasia Sochacka. W programie ujęto też specjalny koncert Zawierciańskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej, która razem ze wszystkimi zespołami ma przygotować wyjątkowy występ. Wśród solistów zobaczymy m.in Adama Pstrowskiego, Marcina Szlachtę, a także Michała Gasza. Artyści zaprezentują repertuar z pogranicza muzyki filmowej i rozrywkowej. Koncert poprowadzi Dariusz Niebudek. 

Drugiego dnia, czyli 10 czerwca oprócz jednego zespołu, z którym jest obecnie ustalany występ, na scenie wystąpi zespół Toxyna. Koncert ma być wyjątkowy, bo formacja obchodzi w tym roku swoje 30. urodziny. Następnie zagra Sylwia Grzeszczak z zespołem. Artystka znana z wielu utworów, m.in "Pożyczony", "Księżniczka" oraz "Tamta dziewczyna". Jej kawałki biją rekordy popularności na radiowych listach oraz na Youtube.

Trzeciego dnia, 11 czerwca przed zawierciańską publicznością zagra jeden support, który jest dogadywany oraz zespół Oldbreakout. Grupa wystąpiła już w naszym mieście we wrześniu 2016 podczas koncertu Fundacji Hematologii Rodziny Bogdani. Po zakończonym występie prezydent Witold Grim zaprosił muzyków, aby wystąpili podczas Dni Zawiercia. Oldbreakout gra muzykę bluesową, a w jego składzie są legendarni muzycy z formacji Breakout. Następnie, jako gwiazda wieczoru zagra zespół Ira. Święto miasta zakończy pokaz pirotechniczny.


Już wkrótce poznamy szczegółowy, godzinowy program Dni Zawiercia. Znajdziecie go również na OtoZawiercie.pl, który jest oficjalnym patronem medialnym wydarzenia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/