piątek, 12 maja 2017

Drugi Zawierciański Spacer z Historią

Za nami drugi Zawierciański Spacer z Historią, czyli wydarzenie dedykowane miłośnikom historii naszego miasta. Spotkanie ponownie poprowadził Zdzisław Kluźniak.


Tematem dzisiejszego spaceru była historia zabytkowego osiedla robotniczego Towarzystwa Akcyjnego Zawiercie. Hasło spotkania to "Perła XIX architektury - Osiedle TAZ". Podczas wycieczki mieszkańcy mogli dowiedzieć się wielu informacji m.in związanych z powstawaniem osiedla. Zawiercianie rozpoczęli spacer pod Domem Rzemiosła, a następnie przeszli ulicami Westerplatte i Niedziałkowskiego w kierunku Pałacyku Stanisława Szymańskiego. Spotkanie zakończyło się pod bazyliką pw. św. ap. Piotra i Pawła. 

Organizatorem akcji jest 4 Szczep Harcerski im. Batalionu Obrony Narodowej "Zawiercie". Patronat medialny nad akcją objął Portal OtoZawiercie.pl. Ostatni spacer w ramach projektu odbędzie się 19 maja o godzinie 16:15, a jego temat to "Śladem Zawierciańskich Żydów". Spotkanie poprowadzi Marcin Bergier. 

1 komentarz:

  1. Jest Pan wielki Panie Kluźniak! Chapeau bas za wiedzę. Spacer super. Fajnie, że harcerze organizują takie akcje!

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/