środa, 19 kwietnia 2017

Tour de Pologne ponownie wystartuje z Zawiercia

TYLKO NA OTOZAWIERCIE.PL: Już w sierpniu 2017 jeden z etapów ogólnopolskiego wyścigu Tour de Pologne ponownie wystartuje z naszego miasta. 


Do tej pory ta wielka impreza została zorganizowana w Zawierciu już dwukrotnie - w 2015 i 2016 roku. W obydwóch przypadkach w centrum miasta odbył się start jednego z etapów. Za każdym razem w okolicach Miejskiego Ośrodka Kultury powstawało miasteczko startowe, gdzie przed zawierciańską publicznością prezentowali się wszyscy kolarze biorący udział w wyścigu. Wydarzeniom towarzyszyły również inne atrakcje. Starty transmitowane był w Telewizji Polskiej, a relacje i artykuły ukazywały się w ogólnopolskich mediach. Za każdym razem na starcie gromadziły się setki zawiercian.

Ponownie będzie w tym roku, podczas 74. edycji Tour de Pologne. Jak dowiedział się OtoZawiercie.pl, miasto prowadzi rozmowy z organizatorem imprezy, czyli firmą Lang Team.


- Choć oficjalna prezentacja trasy Tour de Pologne odbędzie się 15 maja na torze kolarskim w Pruszkowie, to możemy nieco uchylić rąbka tajemnicy. Prowadzimy rozmowy z miastem Zawiercie w sprawie organizacji startu jednego z etapów, który ma się odbyć 1 sierpnia. Mówiąc po kolarsku – negocjacje są na finiszu, co niezwykle mnie cieszy, jako osobę, która urodziła się w Zawierciu i spędziła w nim 20 lat życia. Ostatnie słowo należy jednak do Prezydenta Witolda Grima i czekamy jeszcze na jego potwierdzenie – mówi dla OtoZawiercie.pl Piotr Tokarski, rzecznik prasowy Tour de Pologne.

Informacje te potwierdza rzecznik zawierciańskiego magistratu.
- Prowadzimy rozmowy dotyczące organizacji kolejnego wyścigu. Za wcześnie by mówić o szczegółach, ale liczymy na to, że kolarze pokonają dwie pętle po naszym mieście. Ubiegłe edycje Tour de Pologne pokazały, że impreza cieszy dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy kibicują kolarzom na całej trasie przejazdu. Do tego dochodzą korzyści promocyjne. Więcej na temat wyścigu będziemy mogli powiedzieć, gdy podpiszemy umowę z Czesławem Langiem. - tłumaczy Łukasz Czop.


Jak wynika z nieoficjalnych doniesień medialnych, w Zawierciu ma wystartować etap 4, który odbędzie się we wtorek 1 sierpnia. Kolarze mają ruszyć z Zawiercia, a etap zakończyć w Zabrzu. Szczegółowe informacje pojawią się, gdy przedstawiciele Lang Team podpiszą umowę z Prezydentem Zawiercia, co może stać się już za kilka tygodni. 
Tour de Pologne ponownie wystartuje z Zawiercia

10 komentarzy:

 1. Znów setki tysięcy wydane tylko dla chorych ambicji jednego człowieczka, a za to majówka, dni miasta wielkie dno bo kasa idzie tylko na coroczne starty!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ci "kolaże" w ostatnim akapicie, to chyba jacyś jeżdżący na 4 kółkach, a nie jak ci kolarze prawdziwi :-)
  Pozdrawiam - stały i wierny czytelnik

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie narzekanie tylko stwierdzenie faktów, że na majówce wielkie g... , na gali laureatów to samo a na kolarzy setki tysięcy co roku i nawet pies z kulawą nogą nie powie, że wyścig startował
  z zadu..a bo kogo to obchodzi. Zero promocji a kasa a właśnie brak kasy na prawdziwe gwiazdy bo wszystko na start i promocję jednego człowieka :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolałbyś, żeby ci dali na piłkarki?

   Usuń
  2. Wolałbym na kulturę a nie na kolarzy a jak już na sport to te pieniądze dla klubów podzielić!

   Usuń
 4. Znowu debilne wpisy

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolarze, kolarze, wydatki. Dwóch nie kolarzy w 2016r z Zawiercia dojechało do Gdańska na rowerach w 30 godzin i to za darmo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dobrze, chwała im za to. Tylko co z tego? Jakie to jest porównanie? Prywatny wyczyn dwóch pasjonatów - amatorów do 75 letniego turu? Myślisz w ogóle?

   Usuń
  2. To z tego,że ci dwaj pasjonaci zrobili to z pasji,z zamiłowania i własnym staraniem. A ten "75 letni tur" to zawodowcy,za nasze pieniądze. I co z tego że pojadą? Za to im płacą,łaski nie robią.

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/