środa, 19 kwietnia 2017

Czy Aluron Virtu awansuje do Plus Ligi?

Siatkarski klub z Zawiercia Aluron Virtu Warta stoi przed wielką szansą awansowania do najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli do Plus Ligi. Zobaczcie, jak na taką ewentualność przygotowuje się miasto.


W ubiegły czwartek 13 kwietnia, Aluron Virtu wygrał w Suwałkach I ligę piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2016/2017. 

- Po niezwykle emocjonujących pięciu finałowych spotkaniach w ostatnim meczu o mistrzostwo I ligi pokonaliśmy MKS Ślepsk Suwałki 3:2. Jest to niewątpliwie największe osiągnięcie sportowe w ponad stuletniej historii miasta Zawiercia. W wielkim finale pokonaliśmy drużynę z Suwałk 3:2. - mówi Krzysztof Jurak, menadżer klubu.

Ostatni mecz był dobrym podsumowaniem całego sezonu, który był bardzo udany dla siatkarzy z Zawiercia. Zawiercianie mogli obserwować interesujące widowiska sportowe, które były pełne emocji. Zawodnicy prezentowali świetną dyspozycję podczas większości spotkań, co zaowocowało zdobyciem tytułu Mistrza I Ligi.
 
Teraz zawiercian czekają baraże o Plus Ligę. Ich rywalem będzie AZS Częstochowa. Siatkarzy czekają dwa mecze 26 i 27 kwietnia w Częstochowie. Następne dwa spotkania w Zawierciu zostaną rozegrane 6 oraz 7 maja. Ewentualne piąte spotkanie odbędzie się 10 maja w Częstochowie. W Plus Lidze grać będzie drużyna, która odnotuje trzy wygrane.

Jak miasto przygotowuje się na ewentualność awansu naszych siatkarzy do Plus Ligi? Przypomnijmy, że jednym z wymogów jest zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc siedzących na hali przy ul. Blanowskiej. OSiR ma zapewnić to poprzez zakup trybun mobilnych. Ponadto konieczna będzie wymiana oświetlenia. 

- Wymiana lamp metalohalogenkowych, które obecnie znajdują się na hali na nowe lampy ledowe może kosztować około 140 tys. złotych netto. Jeśli chodzi o zakup nowych trybun składanych, to sprawa wygląda następująco. Wymóg Plus Ligi to 1500 miejsc, a na hali jest ich 700 na widowni. Obecne trybunki znajdujące się na dole mieszczą około 200 osób. Jak pokazuje prosty rachunek matematyczny, nowe trybuny musiałby pomieścić 600 osób. Zrobiliśmy wstępne rozeznanie i rozmawiamy z różnymi firmami na ten temat. Jedna z ofert, którą otrzymaliśmy, to cena około 400 tys. złotych netto. Pamiętajmy, że trybuny będą rozkładane na czas meczu, a następnie będą usuwane z parkietu hali do mającego dla ich przechowywania powstać, pomieszczenia magazynowego. - wyjaśnia w rozmowie z OtoZawiercie.pl Jacek Latko, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Jak potoczą się dalsze losy Aluron Virtu Warty Zawiercie? Wszystko będzie zależeć od najbliższych meczów barażowych. OtoZawiercie.pl będzie śledzić na bieżąco ten temat.3 komentarze:

 1. NO TO MASZ CHŁOPIE REFLEKS, WARTA WYGRAŁA LIGĘ 13 KWIETNIA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem o tym, bo jest o tym mowa w drugim akapicie. Głównym tematem artykułu są baraże do Plus Ligi oraz przygotowania OSiRu do ewentualnego awansu. Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Czytaj ze zrozumieniem ...

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/