wtorek, 11 kwietnia 2017

Film uczniów i absolwentów "Żeromskiego" najlepszy w kraju

Krótkometrażowy, fabularny film zrealizowany wiosną 2016 roku w I LO im. S. Żeromskiego pt. “Lekcja polskiego” został laureatem oraz zwycięzcą X Jubileuszowego Konkursu Filmowego “Wylęgarnia”. 


Produkcja licealistów z 'Żeromskiego” została nagrodzona w kategorii film fabularny i dokumentalny, a konkursowe jury złożone m.in z pracowników Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach szczególnie doceniło pomysł na film, zdjęcia, montaż oraz autorską piosenkę finałową. Film został opary na motywach powieści W. Gombrowicza “Ferdydurke”. Zobaczyć go można tutaj.

Scenariusz i reżyseria to dzieło prof. Joanny Sierki oraz Mai Janus, zdjęciami i montażem zajął się absolwent Mateusz Kot, a piosenkę finałową skomponował i wykonał Karol Wolszakiewicz - ubiegłoroczny maturzysta. 31 marca 2017 roku uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt uczestniczyli w Gali Finałowej konkursu, która odbyła się w Teatrze Sztuk w Jaworznie. Podczas tej uroczystości jej uczestnicy obejrzeli m.in fragment filmu “Lekcja polskiego” oraz odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Warto dodać, że ta szkoła nie od dziś poświęca wiele uwagi na rozwijanie zainteresowań filmowych u swoich uczniów. “Lekcja polskiego” to już kolejna produkcja filmowa zrealizowana w szkolnym studio filmowym “Żeromfilm”. Od wielu lat uczniowie I LO mają również okazję poznać najwybitniejsze dzieła sztuki filmowej uczestnicząc w pracach “Małej Akademii Filmowej” oraz podczas “Nocy Filmowych” organizowanych cyklicznie późną jesienią w liceum.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/