piątek, 4 listopada 2016

Trwa budowa nowych mieszkań przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu

Trwają prace związane z budową nowych bloków komunalnych w Zawierciu. Inwestycja ma zakończyć się na początku 2018 roku. 

Wykonawcą inwestycji jest firma "STB" Sp. z o.o. z Częstochowy. Prace rozpoczęły się w sierpniu tego roku. Obecnie na tym terenie prowadzone są prace ziemne. Wylane zostały też fundamenty dwóch z trzech bloków. Częściowo murowany jest jeden z budynków. Widać też zarys nowej ulicy dojazdowej, która powstanie w ramach przedsięwzięcia. Na placu budowy są już potrzebne materiały budowlane i wkrótce rozpocznie się murowanie kolejnego budynku.

Nowe obiekty powstają na działkach między Szpitalem Powiatowym a ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej. Według projektu powstaną tu trzy, podpiwniczone bloki wraz z potrzebną infrastrukturą. Oprócz tego wykonane zostaną parkingi, droga dojazdowa, chodniki, prac zabaw i zieleń. Nowe mieszkania będą podobne do tych w Kromołowie przy ulicy Dożynkowej. Mieszkania dwupokojowe będą miały 44 m kwadratowe natomiast lokale w skład których będzie wchodzić pokój, kuchnia, łazienka i przedpokój będą mieć powierzchnię nieco mniejszą niż 30 m kwadratowych. W blokach zamieszka 60 rodzin z Zawiercia.

Wartość inwestycji to dokładnie 9 478 770,79 zł. Miasto otrzymało 30 procentowe dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/