piątek, 4 listopada 2016

Prawie 4 miliony na rozwój zawierciańskiego Centrum Kształcenia Zawodowego

Czekają nas zmiany w Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu. Rozpoczyna się realizacja projektu, który poprawi funkcjonowanie zawierciańskiej placówki przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. 


Powiat Zawierciański otrzymał około 3,1 miliona dofinansowania z Unii Europejskiej na projekt, który warty jest prawie 4 miliony pn. „Przebudowa, modernizacja oraz wyposażenie pracowni zawodowych w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu”. Czy oznacza to spore zmiany w Centrum?

Dzięki temu remont mają przejść pracownie: geodezji, budowlanej, obróbki mechanicznej, obróbki ręcznej oraz pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie. W ramach projektu przeprowadzone będą prace ogólnobudowlane i prace remontowe, obejmujące również wymianę instalacji. Oprócz wyżej wymienionych pracowni dodatkowo wyposażone będą pracownie: rysunku technicznego, budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych a także pracownia warsztatów w zawodzie kucharz, która mieści się na terenie Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja przy ulicy Miodowej. 

Według władz powiatu, projekt przyczyni się do łatwiejszego uzyskania dodatkowych kwalifikacji dla mieszkańców. Dzięki temu zawierciańska placówka kształcenia może być bardziej atrakcyjna. Czy tak będzie i czy to faktycznie przełoży się na poprawę sytuacji na rynku pracy? Zobaczymy.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/