niedziela, 6 listopada 2016

Przebudowa ul. Majcherczyka obok SP9

Od kilku tygodni trwa przebudowa ulicy Majcherczyka w Zawierciu. Chodzi o drogę łączącą ulicę Piłsudskiego z Nowowierzbową obok Szkoły Podstawowej nr 9.

Uchwałą Rady Miasta z dnia 24 lutego 2016 droga ta została nazwana imieniem Juliana Majcherczyka. Był to zawierciański pisarz, odznaczony Srebrnym Wawrzynem Polskiej Akademii Literatury. Jego najpopularniejszym dziełem jest powieść „Światła wśród nocy”.

Podczas remontu, oprócz nawierzchni i parkingów, modernizowana jest również sieć elektroenergetyczna i sieć kanalizacji deszczowej, a także oświetlenie ulicy. Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo Domax z Boronowa. Remont ma związek z inną inwestycją, która była realizowana w ostatnim czasie w okolicy. Dokładnie chodzi o powstanie nowego boiska, siłowni, alejek a także o wyremontowanie miejsc parkingowych w sąsiednich uliczkach, o czym pisałem tutaj. W efekcie końcowym dzięki tym obu inwestycjom ma poprawić się komfort mieszkańców pobliskich bloków i ogólny wizerunek osiedla. Zobaczcie zdjęcia.

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/