niedziela, 2 października 2016

Nowe alejki, siłownia i boisko na Zuzance

Trwają prace budowlane związane z zagospodarowaniem terenu na osiedlu Zuzanka I. Chodzi o teren między Przedszkolem nr 4 a blokami przy ulicy Nowowierzbowej 16 i 18. 


Wkrótce mieszkańcy Zuzanki będą mieli nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji. Od kilu tygodni trwa budowa nowych obiektów. Wytyczone zostaną alejki, postawione zostaną ławki, kosze i zamontowane będzie oświetlenie. Powstanie też boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i koszykówkę. Zbudowana zostanie również siłownia zewnętrzna z pięcioma urządzeniami do ćwiczeń. W planach jest też budowa kilku miejsc parkingowych i zatoki na kontenery na śmieci. Całość będzie wyglądać jak osiedlowy mini park, gdzie oprócz wypoczynku będzie można również aktywnie spędzić czas. O potrzebie powstania tutaj podobnego miejsca mówili nieraz mieszkańcy okolicznych bloków i domów.
Inwestycję realizować będzie w większości miasto, jednak nie tylko. Do przedsięwzięcia włączą się Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zawiercie" i wspólnoty mieszkaniowe z bloków nr 16 i 18. Do ich zadań należeć będzie remont i budowa fragmentów jezdni i chodników. Cała inwestycja potrwa jeszcze przez najbliższe kilka lub kilkanaście tygodni. Na wiosnę, gdy wszystko ponownie będzie się zielenić, całość może wyglądać bardzo ciekawie. Będzie to przecież całkiem nowa przestrzeń miejska.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/