niedziela, 17 lipca 2016

Będzie bezpieczniej? Dobudują oświetlenie uliczne w Zawierciu

Zadaniem miasta jest ciągłe dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Aby zawiercianie czuli się dobrze we własnym mieście ważne jest, aby ulice były dobrze oświetlone. Mówi się o tym od dawna, jednak czy Waszym zdaniem oświetlenie w Zawierciu spełnia oczekiwania?


Powołano niedawno komisję przetargową, która wyłoni wykonawcę zadania pn. "Budowa oświetlenia ulicznego w Zawierciu (..)". W ogłoszeniu wymienione jest kilka miejsc, gdzie staną nowe lampy. Mianowicie chodzi o budowę oświetlenia przejść dla pieszych na ulicach: Paderwskiego, Oświatowej, Blanowskiej (obok skrzyżowania z Glinianą i drugie w rejonie budynku 122e). Oprócz tego powstanie nowe oświetlenie na ulicy Staroszkolnej i Widok, a także w łączniku od ulicy Widok do Placu Dąbrowskiego oraz na terenie pomiędzy garażami przy ulicy Spacerowej. Ponadto nowe lampy zamontowane zostaną przy źródłach Czarnej Przemszy w rejonie ulicy Żeromskiego w Bzowie a w ramach tego samego zadania zmodernizowane zostanie już istniejące oświetlenie pod wiaduktem w ciągu DK78 w rejonie ulicy Marszałkowskiej. 

To z pewnością poprawi bezpieczeństwo nocą w naszym mieście, jednak powstaje pytanie czy to wystarczy? Mieszkańcy zgłaszają kolejne miejsca zarówno do radnych jak i w internecie, gdzie jest ciemno. Ważne jest, aby zwracać na to uwagę władzom miasta, bo od tego zależy bezpieczeństwo nas wszystkich, szczególnie jesienią i zimą. 

Gdzie jeszcze powinno zostać poprawione oświetlenie miejskie? W jakich rejonach, ulicach?
3 komentarze:

 1. Bardzo ciemno jest na chodniku wzdłuż Blanowskiej - od ZUS-u do Hali Sportowej. Są lampy w miarę niedawno wymieniane (chyba ledowe) nad ulicą, ale świecą tylko na drogę, na chodniku "jest ciemna noc". Chodzi tam dużo osób, jest osiedle mieszkaniowe, a lamp przy chodniku zero. Powinny być nawet choćby niskie takie jak np. w parku przy Kościuszki.
  Jak powinno świecić oświetlenie uliczne widać najlepiej w parku między biblioteką a basenem - w nocy jest jaśniutko, a kiedyś świata tam widać nie było...

  OdpowiedzUsuń
 2. obok szkoly nr 9 wszystkie do wymiany i parę pasowało by dołorzyć

  OdpowiedzUsuń
 3. na ul Pomorskiej za blokiem nr 47 stoja garaze wieczorem nie mozna przejsc bo meliniarze zrobili sobie pijalnie wyrobow spirytusowych. lampy stoja ale od lat nieczynne. intrweniowano u radnego WOJTASZCZYKA bez skutku. Moze ktos sie tym zajmie

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/