środa, 20 lipca 2016

Powstaną nowe tereny zielone

Na żabkach zrobi się zielono. Przy ulicy Piłsudskiego planowane jest powstanie dwóch nowych skwerów wraz z parkingami.


W ramach realizowanego wciąż zadania budżetowego gminy pn. "Rewitalizacja terenów zielonych w mieście Zawiercie" powstają nowe miejskie tereny zielone. Z pewnością to poprawia wizerunek Zawiercia, zarówno w oczach mieszkańców jak i przyjezdnych. W ciągu ostatnich kilku lat takich miejsc powstało już kilka.

Przewidywanym terenem do zrewitalizowania w najbliższym czasie jest skwer pomiędzy "Biedronką", a Cechem Rzemiosł oraz teren leżący obok MOPSu i stacji kontroli pojazdów na rogu ulic Piłsudskiego i Dojazd. 

- W tym rejonie urządzona zostałaby zieleń, pojawiłyby się również nowe ławki oraz inne elementy małej architektury. Rewitalizacja będzie prowadzona etapowo. Na ten rok planuje się zrewitalizowanie terenu przy MOPS, gdzie obok zieleni pojawiłyby się również miejsca parkingowe. Po rozpoczęciu procedur wyboru wykonawcy tych prac poznamy koszty oraz termin rozpoczęcia i zakończenia prac. - zapowiada rzecznik Urzędu Miejskiego, Łukasz Czop.

Jeśli chodzi o teren za Cechem, to również rewitalizacja będzie związana z budową nowych miejsc parkingowych. Możliwe, że zmiany na tym terenie zaczną się w przyszłym roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/