piątek, 15 lipca 2016

Chcą postawić "Flinstonów" w centrum Zawiercia?

Miasto prowadzi konsultacje z mieszkańcami w sprawie zagospodarowania skwerku obok dworca PKP w centrum. Na profilu facebook'owym magistratu jak i na skrzynkę mailową spływają różne propozycje. Niektóre wydają się nieprawdopodobne. 


Wśród pomysłów pojawiła się m.in fontanna, skalniaki, amonit, łuki dekoracyjne i pomniki. Były też nieco bardziej dziwne pomysły, takie jak np. palma, atrapy neandertalczyków, postacie z bajki "Flinstonów" i z komiksu "Kajko i kokosz". Sporo osób proponowało też zwyczajny napis "Zawiercie" lub też wizerunek loga miasta. 


Ważne jest też to, aby cokolwiek co tam powstanie było dobrze oświetlone nocą. Ten skwerek obok dworca to jedno z pierwszych miejsc, które jest widoczne po przyjechaniu do Zawiercia. Obecny krajobraz z kolorowymi wieżowcami, fontanną w kształcie amonitu i pawilonami jest bardzo dobrą wizytówką. Coś, co powstanie na skwerku powinno pasować do całości.


Moim zdaniem: Ustawienie w tym miejscu pomników, rzeźb czy też znanych postaci z bajek i komiksów to nie jest właściwy krok. No bo przecież co wspólnego mają "Flinstonowie" z naszym miastem? Ukazanie życia neandertalczyków w tym miejscu również w mojej opinii jest również całkowicie oderwane od rzeczywistości. Ładny, estetyczny, podświetlany napis "Zawiercie" czy też "I ♥ Zawiercie" lub wizerunek kolorowego loga miasta z pewnością będzie pasować. Zawiercie powinno starać się być bardziej nowoczesne i przyjazne także dla młodych ludzi. Czy nasze miasto ma kojarzyć się turystom z epoką kamienia łupanego?

A Waszym zdaniem? Włączcie się do dyskusji.

wizualizacja: profil miasta na FB

12 komentarzy:

 1. Byle ktoś nie wpadł na pomysł, że ma być pomnik Lecha Kaczyńskiego bo to byłby większy obciach

  OdpowiedzUsuń
 2. Chcę zeby powstała palma i jakieś logo zawiercia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcę żeby powstała palma i jakieś logo zawiercia!

  OdpowiedzUsuń
 4. chcę żeby powstała palma i jakieś logo zawiercia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chce żeby powstała palma i jakieś logo zawiercia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chcę żeby powstała palma i jakieś logo zawiercia !

  OdpowiedzUsuń
 7. chcę żeby powstała palma i jakieś logo zawiercia!

  OdpowiedzUsuń
 8. chce żeby powstała palma i jakieś logo zawiercia!

  OdpowiedzUsuń
 9. chce żeby powstała palma i jakieś logo zawiercia!

  OdpowiedzUsuń
 10. bhjvjbjbvhgfjhgmnb,mnml.kpok. jkvgkjknhhvhvhjn kjkjghb

  OdpowiedzUsuń
 11. hsghvbncgbfhghgjvbnhbmn jhkjkj jbkhknkj

  OdpowiedzUsuń
 12. Wizualizacja z palmą na skwerze wygląda super, chodziło nam właśnie o to!

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/