wtorek, 11 listopada 2014

Odsłonili pomnik na Żabkach

Dziś o godzinie 17:00 na skwerze przy fontannie na Żabkach odbyła się uroczystość pn. "W imię pamięci – Legionistom Zawiercia i Powiatu Zawierciańskiego". Podczas wydarzenia odsłonięto pomnik Józefa Piłsudskiego.
Na skwerze zgromadziło się naprawdę wielu mieszkańców miasta. Na początku mieszkańcy oddali hołd poległym Legionistom z Zawiercia i całego powiatu. Następnie Tadeusz Pacan oraz Jerzy Kazior wykonali kilka patriotycznych utworów. W trakcie uroczystości harcerze z 10 Zawierciańskiej Drużyny Harcerskiej im. Orląt Lwowskich wręczali uczestnikom białe i czerwone róże, które następnie wszyscy złożyli pod odsłoniętym pomnikiem. Mieszkańcy swoją obecnością wyrazili szacunek dla Marszałka Piłsudskiego i dla wszystkich poległych w walce o niepodległość.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/